کدخبر: ۲۵۳۳۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مثلث شوم صهیونیستی،سعودی واماراتی تهدیدی برای امنیت ملت ها

مثلث شوم صهیونیستی،سعودی واماراتی تهدیدی برای امنیت ملت ها

اقتصاد نیوز: رژیم صهیونیستی طی سال های گذشته با برقراری روابط پیدا و پنهان با سران سعودی و اماراتی مثلث شومی را تشکیل دادند که هر روز ابعاد جدیدی از آن آشکار می شود، مثلثی که جز تباهی و نابودی برای منطقه و حتی مردم کشورهای تحت حاکمیت این دیکتاتورها چیزی نداشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، طی چند روز گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها درخصوص روابط علنی این رژیم با کشورهای عربی صحبت کرده است. وی روز سه شنبه در توئیتی نوشته بود: روابط ما با کشورهای عربی و اسلامی میانه رو، نزدیک تر و نزدیک تر شده است و دیگر بصورت محرمانه نیست، بلکه علنی انجام می شود و دیدار اخیر من به عمان و سفر رئیس جمهوری چاد به اسرائیل همگی حکایت از این موضوع دارد.

منظور نتانیاهو از کشورهای میانه رو عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین است که همگی این کشورها بنابر شواهد نه تنها میانه رو نیستند، بلکه رژیم های افراطی بر آن ها حاکم است و از افراط گرایان حمایت می کنند.

در همین حال مشخص شده است که این رابطه طی سال های گذشته به صورت های مختلف ادامه داشته است و در مواردی دلالان صهیونیستی و عرب نقش میانجی در این رابطه را بر عهده داشتند.

به طوری که یک تحقیق که روز چهارشنبه از سوی رسانه های صهیونیستی منتشر شده، نشان می دهد که یک میانجی اماراتی در سال 2015 تلاش کرده است که به دستور خاندان حاکم بر سعودی، از ایهود باراک نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش برای امضای قراردادهای تسلیحاتی و فناوری های پیشرفته به عربستان استفاده کند.

در این تحقیق که روز چهارشنبه در روزنامه صهیونیستی « دی مارکر» منتشر شد، متن تماس تلفنی میان این میانجی اماراتی با ایهود باراک منتشر شده است. میانجی اماراتی در این تماس تلفنی گفته است که با برخی از مقام های دولت سعودی در نمایشگاه صنایع سایبری در دبی دیدار کرده و روابطی بر اساس اعتماد متقابل با افراد شماره دو و سوم عربستان یعنی وزیر دفاع که در آن زمان محمد بن سلمان ولیعهد کنونی عربستان بود دارد. 

این گزارش می افزاید که محمد بن سلمان به فناوری های جاسوسی و شنود که رژیم صهیونیستی به دیگر کشورها صادر می کند ابراز علاقه نشان داده است و میانجی اماراتی از ایهود باراک می خواهد تا نماینده شرکت صهیونیستی برای فروش این فناوری ها به عربستان باشد.

البته پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در ترکیه نیز برخی رسانه های صهیونیستی فاش کرند که عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مشتریان شرکت های صهیونیستی فعال در زمینه جاسوس افزارها هستند.

«سیفربلوتسکر» تحلیلگرامور اقتصادی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت از تجارت محرمانه و فوق سری تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با برخی از دولت های دیکتاتور حاشیه خلیج فارس و کشورهای جهان نوشته بود.

«یوسی ملمان» نیز از چهره های نزدیک به دستگاه امنیتی تل آویو نیز افشا کرده بود که شرکت سوئیسی (AGT International ) که در سال 2007 تاسیس شده و مدیریت آن برعهده یک بازرگان اسرائیلی - آمریکایی به نام «ماتی کوخاوی» و «ایتان بن الیاهو» از فرماندهای رده بالای سابق شاباک و نیز سرویس جاسوسی (آمان) این رژیم در این شرکت مشغول بکار است، قراردادهای چند میلیون دلاری در زمینه امنیتی با دولت امارات بسته است. 

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز فاش کرده بود که عربستان سعودی 250 میلیون دلار تجهیزات امنیتی و جاسوسی از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است.

به نظر می رسد ولیعهد جوان سعودی پیش از رسیدن به این سمت از واکنش شاهزاده های سعودی و توطئه های احتمالی از سوی آن ها و منتقدانش احساس خطر می کرده و سعی داشته تا با استفاده از این جاسوس افزارها به نوعی از هرگونه ابراز مخالفتی جلوگیری کند. 

در همین رابطه روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در آگوست سال جاری افشا کرد که پیام های افشا شده از گفت و گوی مسئولان اماراتی با شرکت صهیونیستی «اس ان او» حاکی از آن است که اماراتی ها از این شرکت خواسته اند تا مکالمات تلفنی متعب بن عبدالله شاهزاده سعودی و فرمانده سابق گارد ملی عربستان که رقیبی برای رسیدن به تخت پادشاهی بوده را هک و ضبط کند.

در گزارش دانشگاه تورنتو کانادا نیز فاش شده که عربستان در سال 2018 از همین راه بر ضد عمر عبدالعزیز از مخالفان و منتقدان سعودی مقیم کانادا جاسوسی کرده است. 

براساس این گزارش در امارات نیز یک فعال حقوق بشری برجسته به نام احمد منصور در سال 2016 هدف این حمله جاسوسی قرار گرفته و این فعال در تلفن همراه خود پیامی مشکوکی را دریافت کرده مبنی بر امکان دریافت پیامی حاوی اطلاعاتی محرمانه از شکنجه زندانیان در دولت امارات که با دیدن این پیام نسبت به فرستنده آن مشکوک شده است.

نکته مهم در این رابطه این است که استفاده از این جاسوس افزارها از سوی عربستان سعودی یا امارات متحده عربی پیش از همه شهروندان و مردم این کشورها را را با خطر مواجه می سازد و شرایط را برای کنترل و سرکوب راحت تر آن ها فراهم می آورد مساله ای که سایه شوم اتحاد میان صهیونیست ها و سران سعودی و اماراتی را بیش از بیش نشان می دهد.

مثلث شوم صهیونیستی، سعودی و اماراتی این بار نه فقط تباهی و و یرانیش را در میان مردم فلسطین و یمن گسترانده است مانند جنگ در یمن و ناآرامی ها در سرزمین های اشغالی و نوار غزه ، بلکه این بار خطر آن مواجه مردم این کشورها است.