کدخبر: ۲۵۳۵۱۱ لینک کوتاه

نگرانی شدید اسرائیل از احتمال برکناری محمد بن سلمان

اقتصادنیوز: یک رسانه رژیم صهیونیستی از نگرانی مقامات این رژیم از احتمال برکناری محمد بن سلمان از ولیعهدی آل سعود خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، روزنامه هاآرتص نوشت اسرائیل همانند آمریکا از احتمال برکناری محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نگران است.

این روزنامه نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بارها در سخنان خود تاکید کرد که عربستان سعودی به خاطر قراردادهای بزرگ نظامی و امنیتی با صنایع آمریکا و تلاش این کشور برای مقابله با ایران و نیز کمک به اسرائیل اهمیت بسزایی دارد.‎

این روزنامه در مقاله‌ای به قلم عاموس هرئیل نوشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته بود آنچه بر سر خاشقجی(روزنامه‌نگار منتقد سعودی) در استانبول آمد، وحشتناک بود و باید به شکل مناسبی با آن تعامل شود، ولی در عین حال آنچه بسیار اهمیت دارد، این است که سعودی باید به خاطر ثبات منطقه و جهان، باثبات باقی بماند.

این روزنامه افزود نیازی به تلاش برای اینکه ترامپ متقاعد شود، وجود ندارد، ولی می‌توانیم ارزیابی محتاطانه‌ای داشته باشیم مبنی بر اینکه نتانیاهو تلاش‌های زیادی انجام داده تا مطمئن شود که واشنگتن، ریاض را رها نخواهد کرد .

این تحلیلگر صهیونیست خاطر نشان کرد سفر اخیر یک هیئت مسیحی به عربستان که ساماندهی آن از طرف اسرائیل صورت گرفت، تصادفی نبود.