کدخبر: ۲۵۳۸۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتصاب یک معاون و دو مشاور در وزارت اقتصاد

انتصاب یک معاون و دو مشاور در وزارت اقتصاد

اقتصادنیوز : وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه‌ای، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی و دو مشاور این وزارتخانه را منصوب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،فرهاد دژپسند، طی این احکام، عباس معمارنژاد را به عنوان معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد و سمیع‌اله حسینی مکارم و امیر باقری را نیز به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

وزیر اقتصاد در حکم عباس معمار نژاد، مواردی چون مشارکت فعال در اصلاح نظام بانکی و ارتقای کارآمدی بانک‌ها، طراحی نظارت بهره‌ور و هوشمند برای مقابله با تحریم های ظالمانه در حوزه‌های بانکی، بیمه و شرکت های دولتی، ارتقای کارآیی و اثربخشی شرکت‌های دولتی با واگذاری دارایی های مازاد و پایش مستمر ریسک و بازده دارایی های این شرکت‌ها را از جمله اولویت‌های برنامه‌های این معاونت عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش برقراری اصول حاکمیت شرکتی در بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی، طراحی نظام نظارتی موثر و کارآمد در حوزه‌های بانکی و بیمه ای به منظور ارتقای شاخص‌های پایه ای منطبق بر اصول استاندارد های جهانی و برنامه ریزی برای استقرار راهکارهای جامع بانکی متمرکز (core banking) در همه بانک های دولتی از دیگر اولویت های برنامه‌ای معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد عنوان شده است. 

معاون جدید بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد دارای مدرک تحصیلی دکتری اقتصاد، گرایش توسعه اقتصادی و اقتصاد بین‌الملل و عضو هیأت علمی دانشگاه بوده و از سال ۱۳۷۱ فعالیت‌های خود را در سمت های متعدد مدیریتی شرکتی و حاکمیتی آغاز کرده که در دولت‌های بعد تاکنون ادامه داشته است.

از جمله سوابق معمارنژاد می‌توان به مدیر کلی دفتر آمار و اطلاعات وزارت بازرگانی و سرپرستی دفتر توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی در دولت هشتم و همچنین عضویت و نایب رئیسی شورای رقابت، مشاور وزیر اقتصاد، معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. او از آغاز دولت یازدهم نیز به عنوان عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن منصوب شد.