کدخبر: ۲۵۳۹۴۷ لینک کوتاه

نمایندگان به فوریت طرح حمایت از پیام رسان‌های داخلی رای ندادند

اقتصادنیوز: نمایندگان، یک فوریت طرحی برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی را رد کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به بند ۳ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه درباره حمایت از پیام رسان‌های داخلی در دستور کار قرار گرفت که با ۱۰۴ رأی موافق، ۶۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه علنی رد شد.

غلامرضا کاتب در زمان بررسی این طرح با استناد بر اصل ۱۱۰ قانون اساسی در اخطاری گفت مطابق با آیین نامه داخلی مجلس، هیات رئیسه و رئیس مجلس نباید طرح هایی را که مغایر با سیاست های ابلاغی هستند، اعلام وصول کنند یا آنکه در دستور کار مجلس قرار دهند و بر این اساس این طرح که مغایر با سیاست های ابلاغی است باید از دستور کار خارج شود.

همچنین احد آزادیخواه به عنوان موافق این طرح،گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی این طرح به صورت دوفوریتی را دارند، چرا که یکی از خلاءهای جدی ما تعیین تکلیف پیام رسان هاست.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان از پیام رسان های وارداتی استفاده می کنند و بر این اساس باید پیام رسان های داخلی کشور تقویت شوند.

همچنین حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مخالفت با این طرح ، گفت: مخالفت بنده با طرح مذکور این است که صیانت از پیام رسان ها را نمی توان در یک بازه زمانی موقت بررسی کرد و همچنین جای این قانونگذاری در برنامه پنجساله توسعه نیست.