کدخبر: ۲۵۴۳۱۲ لینک کوتاه

لزوم افزایش سهمیه قیر شهرداری ها

اقتصادنیوز : معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به سهمیه تعیین شده ۱۳درصدی قیر برای دهیاری ها و شهرداری ها گفت:سهمیه قیر شهرداری ها باید افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد شامگاه دوشنبه در گردهمایی شهرداران خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱۹ هزار عضو شورای روستا در کشور داریم، اظهار کرد: همچنین ۱۱ هزار عضو شورای شهر و ۱۰۷ هزار دهیار داریم.

وی از وجود هزار و ۲۷۰ شهر خبر داد و افزود: شهرداران سربازان کشور در تامین امنیت جامعه هستند.

جمالی نژاد با بیان اینکه شهرداران خاکریز اول مطالبات مردم هستند، گفت: شهرداران با ایجاد رفاقت و اعتماد سازی می توانند به خوبی شهر را اداره کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به وظایف سخت شهرداری ها بیان کرد: اداره امور در شهرهای سبز سخت تر است چراکه هیچ مکانی را نمی توان تغییر کاربری داد.

جمالی نژاد با بیان این مطلب که با فکر و تدبیر می توان از دایره روزمره بیرون بیاییم، گفت: شهرداری ها به دنبال راهکارهای نوین بروند.

وی بیان کرد: شهرداری ها نهادهایی مستقل غیر دولتی هستند و اگر ناف آن ها به ناف دولت وصل کنیم، نمی توانند امور را اداره کنند.

جمالی نژاد با بیان اینکه استفاده از راهکارهای نوین شهر را متحول می کند، افزود: باید از ظرفیت های موجود برای کسب درآمد استفاده کرد.

وی با اشاره به مطالبات مطرح شده از سوی شهرداران مبنی بر فرسوده بودن ناوگان ها بیان کرد: اگرچه حمل و نقل عمومی یکی از مشکلات کشور است اما اقدامات خوبی در زمینه نوسازی ناوگان ها انجام شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به ظرفیت های موجود در خراسان جنوبی بیان کرد: مرز مشترک بهترین ظرفیت بوده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

جمالی نژاد شهرهای بین راهی را فرصتی برای درآمد زایی دانست و افزود: همچنین باید زیرساخت های ریلی و هوایی برای جذب گردشگر فراهم شود.

وی با اشاره به بافت های فرسوده نیز بیان کرد: در هیچ شهری بازآفرینی جدی گرفته نشده که باید مورد توجه باشد.

جمالی نژاد با گلایه از نمایندگان مجلس بیان کرد: متاسفانه سهمیه قیر برای شهرداری ها و دهیاری ها ۱۳ درصد گذاشته و برای راه و شهرسازی ۵۴ درصد گذاشته اند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود: باید سهمیه شهرداری ها در قیر افزایش یابد.