کدخبر: ۲۵۷۰۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرصت ۹ هفته‌ای استقلال

​اقتصاد نیوز:رسیدن فاصله با صدر به ۶ امتیاز و قرعه خوب در هفته‌های ابتدایی نیم فصل دوم، امید استقلالی‌ها برای تبدیل شدن به یک مدعی جدی قهرمانی را بالا برده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، تساوی با پدیده فاصله استقلال با سپاهان را حفظ کرد و اجازه نداد آن‌ها نیم فصل را در 4 امتیازی صدر به پایان برسانند. با این حال فرم خوب آن‌ها و قرعه‌شان در شروع نیم فصل دوم، می‌تواند خیلی سریع این تیم را به مدعیان قهرمانی نزدیک کند. استقلال هفته‌های ابتدایی فصل بخاطر قرعه بد و سفر پیاپی به اصفهان، جم، مازندران و مسجد سلیمان اوضاع خوبی نداشت و امتیازات زیادی از دست داد. قرعه‌ای که در نیم فصل دوم، می‌تواند اوضاع را به نفع آن‌ها تغییر دهد.

استقلال در 9 بازی ابتدایی نیم فصل دوم، فقط 2 بار از تهران خارج خواهد شد و می‌تواند با تمرکز کامل، امتیازات لازم برای رسیدن به سایر مدعیان را بگیرد. آن‌ها نیم فصل دوم را با دو بازی پیاپی در تهران مقابل پیکان و ذوب آهن بحران زده آغاز می‌کنند. دو مسابقه‌ای که امتیازاتش، تاثیر زیادی در نزدیک شدن این تیم به صدر جدول دارد. سپس برای بازی سخت با تراکتور به تبریز سفر می‌کند، در تهران روبروی پارس قرار می‌گیرد و در اهواز با فولاد بازی خواهد کرد. پس از این سه بازی دوباره آن‌ها برای 4 هفته در تهران باقی می‌مانند و هر 4 بازی هم در ورزشگاه آزادی به میدان می‌روند.

نفت مسجدسلیمان، نساجی، پرسپولیس و سایپا، 4 بازی پیاپی استقلال در آزادی هستند. سایپا و نساجی خارج از ورزشگاه خانگی آمار خوبی ندارند و نفت مسجدسلیمان هم در آزادی، حریف بزرگی برای استقلال محسوب نمی‌شود. مسیر خوبی که شاید پایان آن، رسیدن استقلال به سایر مدعیان در صدر و حتی جلو زدن از آن‌ها باشد. به شرطی که استقلال شفر، ریتم خوب هفته‌های پایانی نیم فصل اول را حفظ کند و امتیازات بازی با تیم‌های کوچکتر را، به راحتی هدر ندهد.