رشد جرائم اجتماعی در استان فارس

کدخبر: 257472
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به رشد هشت درصدی جرائم اجتماعی در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال،گفت: جرائم سایبری و فضای مجازی در این استان روز به روز افزایش می یابد که در این باره نیازمند اقدامات موثرتری هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ دوم احمدعلی گودرزی پنجشنبه در همایش روسای کلانتری ها و پاسگاه های سراسر استان فارس آماری از جرائم سایبری در این استان ارائه نکرد.
وی بیان کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون شاهد کاهش 42 درصدی آدم ربایی در سطح این استان و در خصوص قتل نیز 12 درصد نیز کاهش نسبت به مدت مشابه سال 96 داشته ایم.
گودرزی گفت: سرقت مسلحانه در 8 ماه امسال در فارس به نسبت مدت مشابه سال گذشته 62 درصد کاهش یافته و در این مدت 300 میلیارد تومان کالای قاچاق در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 53 درصد افزایش نشان می دهد.
فرمانده انتظامی فارس بیان کرد: در خصوص پرونده های تشکیل شده درباره جرائم اجتماعی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد افزایش هشت درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال 96 بوده ایم که رقم قابل توجهی است.
وی ادامه داد: تصادفات رانندگی در سطح استان فارس نیز در هشت ماه گذشته ده درصد کاهش به نسبت مدت مشابه سال قبل داشته است که نشان از تلاش و همکاری همه دستگاه های مرتبط در این خصوص دارد.
گودرزی بیان کرد: استان پهناور فارس محور اصلی ارتباطی شمال به جنوب کشور است به این دلیل رتبه نخست تصادفات را به خود اختصاص داده است‌.

**کشف 36 تن انواع مواد مخدر در فارس
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در این همایش گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون 36 تن انواع مواد مخدر در فارس کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش نشان می دهد.
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کاهش 40 درصدی سرقت طلافروشی از ابتدای سال جاری تاکنون به نسبت سال قبل افزود: در مورد سرقت از بانک نیز در دو سال گذشته به کل شاهد این موضوع در سطح این استان نبوده ایم.
وی بیان کرد: فارس در حوزه جرائم رتبه دهم کشور را به خود اختصاص داده است.
فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: برای نخستین بار در کشور اولین پاسگاه سیار از امروز در استان فارس آغاز به کار خواهد کرد.
در پایان این مراسم سالن چندمنظوره مجتمع طلائیه با اعتبار 9 میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری رسید.
 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما