کدخبر: ۲۵۷۵۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
عربستان کشور بزرگی برای ماست

معاون نخست وزیر کویت:

عربستان کشور بزرگی برای ماست

معاون نخست وزیر کویت خبر مذاکرات کشورش با عربستان درباره بحران خلیج فارس را تایید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صباح الخالد الحمد الصباح، وزیر خارجه و معاون نخست وزیر کویت در کنفرانس خبری با همتای هلندی خود در کویت ادامه مذاکرات میان کویت و عربستان را در زمینه بررسی حل بحران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اعلام کرد و گفت: عربستان کشور بزرگی برای ماست و ما با آن درباره تمام مسائل رایزنی داریم.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر محمد عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر از وجود مذاکرات بین عربستان و کویت درباره امکان حل بحران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خبر داده بود. وی به شبکه آمریکایی سی‌ان‌بی‌سی گفته بود، مذاکراتی بین عربستان و کویت در جریان است اما هیچ پیشرفتی در حل مشکل کنونی حاصل نشده است به هر حال قطر از میانجی‌گری کویت حمایت می‌کند.

بعد از آن شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت با هیئت روابط با کشورهای عربی در پارلمان اروپا به ریاست میشل آلیو ماری در کاخ بیان ملاقات کرد.

آلیو ماری در کنفرانس خبری بعد از این نشست گفت، اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا به تلاش‌های امیر کویت در منطقه توجه دارند و از تلاش‌های میانجی‌گری کویت در حل اختلافات کشورهای عربی حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: رئیس شورای اروپا و رئیس پارلمان اروپا از امیر کویت دعوت کرده‌اند به منظور بررسی کل ابعاد بحران به پارلمان اروپا و اتحادیه اروپا برود.