کدخبر: ۲۵۷۸۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خودرو ساز مشهور دنیا در فکر آرام کردن نوزادان !

اقتصاد نیوز:یک خودروساز بزرگ دنیا یک اسباب‌بازی به شکل خودرو طراحی کرده است که صدای موتور آن به شکل صدایی پخش می‌شود که نوزادان در رحم مادر می‌شنوند و موجب آرام کردن سر و صدای آنها می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، بسیاری از والدین برای آرام کردن نوزادان خود، آنها را سوار خودروی خود می‌کنند تا با یک چرخ زدن آرام شود. اکنون شرکت هوندا براساس این مفهوم یک ابزار توسعه داده است. اما به جای آوردن کودک به خودرو، اسباب‌بازی "سوند سیتر"(Sound Sitter)، خودرو را پیش کودک می‌آورد!

این شرکت صداهای 37 موتور خودروی مختلف از جمله مدل‌های مختلف سیویک، آکورد و اینتگراس را آزمایش کرد و در نهایت دریافت که صدای موتور NSX در تسکین نوزادان موثر واقع می‌شود.

هنگامی که محققان این آزمایش را روی نوزادان تازه متولد شده از سن شش ماه تا 1.5 سال انجام دادند، 11 نوزاد از هر 12 نوزاد آرام شدند و دستگاه‌ها، کاهش ضربان قلب را ثبت کردند.

هوندا در وبسایت خود توضیح داد که این آرامش ممکن است به این دلیل باشد که فرکانس‌های پایین صدای موتور این اسباب‌بازی مشابه آنچه نوزادان در رحم مادر می‌شنوند، است.

هوندا صدای موتور NSX خود را در دل یک اسباب‌بازی قرمز رنگ به شکل یک خودرو قرار داده و در یک رویداد که اخیرا برگزار شد، پدران و مادران آن را روی کودک خود امتحان کردند.

البته این شرکت، قصد ندارد این اسباب‌بازی را به تولید انبوه برساند، اما صدای سه موتور NSX، اینتگرا تیپ R وS2000 به صورت آنلاین در دسترس است.

هوندا تنها خودروسازی نیست که سعی در آرام کردن کودکان داشته است. سال گذشته، شرکت فورد یک تخت کودک را به نمایش گذاشت که با تقلید حرکات خودرو، حس ماشین سواری را به کودک القا می‌کرد. این تخت همچنین صداهای موتور را پخش می‌کرد و چراغ‌های خیابان را شبیه‌سازی می‌کرد تا سواری در یک ماشین را به طور بی‌نقص شبیه‌سازی کند.

علاوه بر این، شرکت‌های دیگر، مانند "اسنو"(Snoo)، صداهای رحم را شبیه‌سازی کرده است تا بچه‌ها را آرام کند.