کدخبر: ۲۵۷۸۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش عربستان به اخراج دیپلمات‌های ایرانی از آلبانی

اقتصادنیوز؛ یک مقام وزارت خارجه عربستان سعودی به حمایت کشورش از اقدام اخیر آلبانی در اخراج دو دیپلمات ایرانی اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک مقام وزارت خارجه عربستان سعودی از حمایت ریاض از اقدام اخیر دولت آلبانی در اخراج دیپلمات‌های ایرانی خبر داد.

 وبگاه شبکه «العربیه» شنبه شب در این زمینه نوشت: یک مقام وزارت خارجه عربستان سعودی با اعلام حمایت ریاض از اقدام آلبانی در اخراج 2 دیپلمات ایرانی گفت که پادشاهی سعودی بارها جدیت حمایت ایران از تروریسم و لزوم واکنش قاطع جامعه بین‌المللی در این زمینه را مورد تاکید قرار داده است.

 وزارت خارجه آلبانی چهارشنبه گذشته با بهانه‌های واهی 2 دیپلمات ایرانی را اخراج کرد. بعد از این اقدام مقام‌های ارشد آمریکا از جمله «دونالد ترامپ» رئیس جمهور و «جان بولتون» مشاور امنیت کاخ سفید به ستایش از اقدام اخیر دولت آلبانی پرداختند.  سخنگوی وزارت خارجه آلبانی چهارشنبه گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، بدون ارائه هیچ‌گونه مستنداتی مدعی شد 2 دیپلمات اخراج شده ایرانی فعالیت‌هایی علیه امنیت آلبانی انجام دادند.

از نکات قابل تعمق در این ماجرا ،هماهنگی آلبانی با اسرائیل بود. آلبانی مدت‌هاست به پایگاه بیش از 2 هزار منافق تروریست که در جریان نبرد رژیم بعث عراق با ایران به ارتش «صدام حسین» دیکتاتور عراق کمک رساندند و یا در داخل کشور شهروندان ایرانی را شهید و مجروح کردند، مبدل شده است.