کدخبر: ۲۵۷۹۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دیدار ولایتی با رئیس فراکسیون پارلمانی حماس

اقتصادنیوز : مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با محمود الزهار - وزیر خارجه سابق فلسطین، از رهبران برجسته حماس، عضو دفتر سیاسی و رئیس پارلمانی حماس - دیدار و درباره آخرین تحولات بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در این دیدار با اشاره به ضرورت ایستادگی و حمایت از آرمان‌های فلسطین و قدس شریف و تبریک پیروزی‌های بدست‌آمده، گفت: در نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین پیروزی‌های ارزشمندی در برابر صهیونیست‌ها و حامیان آنان به وجود آمده که باید درس بزرگی برای انان باشد تا هوس تجاوز نکنند.

وی افزود: تنها راه نجات در برابر زیاده‌خواهی‌ها و توطئه‌های صهیونیست‌ها و دشمنان، مقاومت و ایستادگی است و آنچه روشن است این که محور مقاومت هر روز گسترده‌تر و قوی‌تر می‌شود.

ولایتی در ادامه تصریح کرد: این پیروزی‌ها و مبارزه و مقابله با وجود امکانات محدود و اندک، قدرت اسلام را به نمایش می‌گذارد و باید این مسیر ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه برخی از کشورهای عربی نه فقط ناظر هستند بلکه کمک هم می‌کنند، گفت: این‌ها از جای دیگری سیاست‌های خود را دریافت می‌کنند و هیچ حمایتی از مردم فلسطین نمی‌کنند و بی‌تردید شما در مسیری که در مقاومت و مبارزه انتخاب کرده‌اید حتما به پیروزی نهایی دست خواهید یافت و جمهوری اسلامی ایران نیز همواره در کنار آرمان‌های فلسطین ایستادگی و حمایت کرده است، چراکه معتقدیم مسأله اصلی اسلام، فلسطین است.

در ادامه، محمود الزهار وزیر خارجه پیشین فلسطین و رئیس فراکسیون پارلمانی حماس نیز صمن تشکر از همراهی‌ها و حمایت‌ها، گفت: آنچه روشن است، این که بیداری اسلامی رو به افزایش است و بدون شک ما پیروز خواهیم شد و صحبت‌های شما همیشه اثربخش بوده و مردم فلسطین این را به خوبی احساس می‌کنند که کسانی هستند که آنها را حمایت کنند و ان‌شاءالله به زودی همگی در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.