کدخبر: ۲۵۸۳۲۷ لینک کوتاه

توقیف اموال رییس جمهور سابق پاکستان

اقتصادنیوز: دادگاه عالی پاکستان روز دوشنبه دستور توقیف اموال و انسداد تمامی حساب‌های بانکی متعلق به «آصف علی زرداری» رییس جمهوری پیشین این کشور را ارتباط با پرونده «گروه اُمنی» و «شهرک بحریه پاکستان» را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از تلویزیون »A.R.Y» پاکستان، کمیته مشترک تحقیقاتی این کشور (JIT) «آصف علی زرداری» رئیس جمهوری پیشین این کشور را در یکی از بزرگترین پرونده های فساد اقتصادی کشور شریک جرم دانست.

بر اساس در این گزارش آمده است که آصف علی زرداری مشاور کنونی حزب مردم پاکستان (PPP) به همراه رئیس گروه «اومنی» به سواستفاده از حساب های بانکی جعلی دست زده ودر موضوع شهرک بحریه شریک جرم به حساب می‌آید.

در گزارش کمیته مشترک تحقیقاتی پاکستان (JIT) آمده است که تمامی هزینه های کاخ خانوادگی زرداری مشهور به «بلاول هاوس» با استفاده از حساب های بانکی جعلی پرداخت شده که به افراد ناشناس تعلق دارد.

کمیته مشترک تحقیقاتی پاکستان (JIT) در این پرونده، ممنوع الخروجی متهمان پرونده را خواستار شد و از وکیلان متهمان خواسته است که دفاعیات خود را به دادگاه تحویل دهند.

به گزارش ایرنا دادگاه عالی پاکستان نوزدهم تیرماه سال جاری بود که آصف علی زرداری رئیس جمهوری پیشین این کشور را در ارتباط با پرونده پولشویی و استفاده از حساب های جعلی بانکی احضار کرد.

رئیس دادگاه عالی علاوه بر احضار 'آصف علی زرداری'، 35 متهم دیگر از جمله خانم 'فریال تالپور'خواهر وی را نیز احضار کرد.

وزارت کشور پاکستان نیز بنا به دستور دادگاه عالی، نام 'آصف زرداری، فریال تالپور' و دیگر متهمان این پرونده را در فهرست افراد ممنوع الخروج قرار داد.

دادگاه عالی پاکستان آن زمان در ادامه بررسی پرونده انتقال پول از کشور از طریق حساب های جعلی اعلام کرد که 35 فرد مورد نظر ازجمله رئیس جمهوری پیشین این کشور و خواهر وی از این حساب های جعلی بانک ها سود برده اند.