کدخبر: ۲۵۸۳۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قیمت نفت بیش از ۶ درصد سقوط کرد

قیمت نفت بیش از ۶ درصد سقوط کرد

اقتصادنیوز : سقوط بازارهای سهام با نگرانی از بسته شدن دولت در آمریکا و افت اقتصاد جهان، باعث سقوط سنگین قیمت نفت خام شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سقوط بازارهای سهام با نگرانی از بسته شدن دولت در آمریکا و افت اقتصاد جهان، باعث سقوط سنگین قیمت نفت خام شد و قیمت‌ها به پایین‌ترین سطح خود در بیش از  یک سال اخیر رسید.

پیش از بسته شدن زودهنگام بازارها به علت تعطیلات کریسمس، قیمت نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از ۲۶ جون ۲۰۱۷ رسید، قیمت نفت برنت نیز به ضعیف‌ترین قیمت خود از آگست ۲۰۱۷ تاکنون رسیده است.

قیمت‌های نفت حالا نزدیک به ۴۰ درصد از رکورد ماه اکتبر خود پایین‌تر آمدند، این درحالی اتفاق می‌افتد که ادامه اختلافات تجاری بین آمریکا و چین به رشد اقتصادی جهان و تقاضا برای نفت آسیب رسانده است.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۳.۴۱ دلار و به میزان ۶.۳۰ درصد سقوط کرد و در آستانه کانال ۴۹ دلار، یعنی ۵۰.۶۹ دلار رسید. همچنین قیمت هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲.۹۱ دلار معادل ۶.۳۸ درصد سقوط کرد و به ۴۲.۶۸ دلار رسید. 

بازارهای جهانی درحالی تحت فشار قرار گرفته‌اند که تعطیل شدن دولت آمریکا، نگرانی‌های مربوط به رشد اقتصادی را تشدید کرده است. سرمایه‌گذاران از بازار سهام و نفت به سوی سرمایه‌های امنی نظیر طلا و اوراق قرضه دولتی پناه می‌برند.