کدخبر: ۲۵۸۳۹۸ لینک کوتاه

۸۵ درصد سنی‌های عراق جذب ایران شده‌اند!

اقتصادنیوز: یک چهره اهل سنت عراق و رئیس اسبق پارلمان این کشور گفت: سردار سلیمانی یک فرد موثر در صحنه عراق است و ایران نه‌تنها شیعیان که حتی ۸۵ درصد اهل سنت عراق را با گفت‌وگو جذب کرده است. اقتصادنیوز: یک چهره اهل سنت عراق و رئیس اسبق پارلمان این کشور گفت: سردار سلیمانی یک فرد موثر در صحنه عراق است و ایران نه‌تنها شیعیان که حتی ۸۵ درصد اهل سنت عراق را با گفت‌وگو جذب کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کیهان«محمود المشهدانی» در گفت‌وگویی تلویزیونی که خبرگزاری بغداد الیوم منتشر کرد، اظهار داشت: ایران توانسته است 85 درصد اهل سنت عراق را از طریق گفت‌وگو جذب خود کند و بقیه اهل سنت را نیز از همین طریق جذب خواهد کرد.

وی با نام بردن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و برت مک‌کورگ (فرستاده ویژه مستعفی رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف مدعی مبارزه با تروریسم) گفت: سلیمانی وقتی وعده‌ای می‌دهد به آن عمل می‌کند. برعکس ماک گورک که وقتی چیزی از رهبران اهل سنت عراق بخواهد، به تهدید و فشار رو می‌آورد.

رئیس اسبق پارلمان عراق افزود: همین نوع رفتار آمریکا سبب شده بسیاری از شخصیت‌های اهل سنت، جذب ایران شوند و ارتباطات بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران برقرار کنند.

المشهدانی گفت: هیچ بخشی از شیعیان و حتی کسانی که گرایش‌های کمونیستی یا سکولار دارند، هم مشکلی با ایران ندارند بلکه اغلب ارتباط خوبی با این کشور دارند.