کدخبر: ۲۵۸۷۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
«جان بولتون» اوایل ژانویه ۲۰۱۹ به ترکیه خواهد رفت

«جان بولتون» اوایل ژانویه ۲۰۱۹ به ترکیه خواهد رفت

اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی کاخ سفید اوایل ژانویه سال ۲۰۱۹ به ترکیه می‌رود تا در خصوص مسایل مربوط به سوریه با مقامات ترکیه‌ای گفت‌وگو کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، «جان بولتون» اوایل ژانویه ۲۰۱۹ به ترکیه خواهد رفت«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است اوایل ژانویه سال ۲۰۱۹ به ترکیه برود.

«عمر چلیک» سخنگوی دفتر حزب حاکم «عدالت و توسعه» ترکیه گفت که بولتون اوایل ژانویه سال جدید میلادی به ترکیه سفر خواهد کرد تا با مسئولان این کشور درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه رایزنی کند.

رسانه‌های آمریکایی چهارشنبه هفته گذشته مصادف با ۲۸ آذر به نقل از منابع آگاه گزارش داده بودند که ارتش این کشور در تدارک خارج کردن نیروهایش از سوریه است و مقام‌های دولتی آمریکا نیز ساعاتی بعد این گزارش‌ها را تأیید کرده بودند.

این تصمیم آمریکا در شرایطی اتخاذ شد که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه تهدید کرده که قصد دارد عملیاتی را برای حمله به نیروهای شبه‌نظامی مسلح کُرد که هم‌پیمان آمریکا در سوریه هستند آغاز کند.

او هفته گذشته گفت ترکیه قصد دارد عملیات خود در شرق رود فرات در سوریه را تا چند روز دیگر آغاز کند تا «شرق فرات از حضور گروه تروریستی جدایی‌طلب کُرد آزاد شود».

رئیس جمهور ترکیه اواخر هفته گذشته در یک تماس تلفنی با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود درباره تحولات اخیر سوریه، موضوع خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، روابط تجاری آنکارا – واشنگتن و مبارزه با گروه تروریستی داعش را بحث و تبادل نظر کرده بودند