کدخبر: ۲۵۸۹۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش باشگاه اینتر به اتهامات نژادپرستانه

اقتصادنیوز: باشگاه اینتر به دلیل شعارهای نژادپرستانه هوادارانش در بازی دیشب به کولیبالی مورد خشم طرفداران مبارزه با نژادپرستی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در جریان دیدار سنتی و حساس اینترمیلان و ناپولی که دیشب با برتری نرآتزوی میزبان خاتمه یافت، در دقیقه 81 کولیبالی بعد از خطا روی بازیکن حریف و دریافت کارت زرد به نشانه اعتراض برای داور کف زد که با کارت زرد دوم و متعاقبا با کارت قرمز مواجه شد.

سپس مدافع سیاه چرده و بلند قامت ناپلی‌ها به نشانه اعتراض با تاخیر میدان را ترک کرد که با شعار‌های متوالی نژاد پرستانه هواداران اینتر مواجه شد.

در همین راستا و به سرعت کمیته انضباطی سری آ ایتالیا تشکیل جلسه داد و اینتر دو بازی از حضور تماشاگر محروم و در بازی سوم قادر به استفاده از بخشی از ورزشگاه برای حضور هواداران نخواهد بود.

در ادامه لحظاتی پیش باشگاه اینتر با انتشار پیامی در مبارزه با نژادپرستی نوشت: از همان شب تاسیس باشگاه بیش از 110 سال پیش که در سفر در این مسیر گام برداشته ایم، ما همیشه به هرگونه تبعیض نژادی نه گفته‌ایم.

از سال 1908، اینتر نشان دهنده ادغام، نوآوری و پیشرفت است. تاریخ باشگاه و شهر میلان همواره در مهمان نوازی زبانزد خاص و عام بوده و ما برای ایجاد یک آینده بدون تبعیض مبارزه می کنیم. کسانی که این تاریخ را درک نمی کنند در نقطه مخالف و مقابل ما قرار دارند.