کدخبر: ۲۵۹۰۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۱۰ اتفاق عجیب جهان ورزش در سال ۲۰۱۸

اقتصاد نیوز:در سال ۲۰۱۸ اتفاق های عجیبی در جهان ورزش رخ داد که این موضوع بیش از همه در فوتبال دیده شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، روزنامه معتبر مارکا اسپانیا ده اتفاق عجیب ورزش جهان در سال گذشته میلادی را لیست کرده است در این مطلب آمده است:تنها سه روز به پایان سال ۲۰۱۸ باقی مانده است. در این سال اتفاق های مهمی در جهان ورزش رخ داد اما برخی از آنها عجیب بودند به طوری که در هنگام خواندن یا شنیدن این اخبار سخت می توانستید آن را باور کنید. اگر در شروع سال می گفتند قرار است این اتفاق ها بیفتد کمتر کسی آن را باور می کرد چون بعید به نظر می رسید. در ادامه به ۱۰ اتفاق عجیب جهان ورزش اشاره می شود.

فینال کوپا لیبرتادورس در مادرید

مهمترین بازی باشگاهی تاریخ آرژانتین در سانتیاگو برنابئو برگزار شد. دیدار رفت بوکا جونیورز و ریور پلاته به دلیل بارش باران یک بار لغو شد اما بازی برگشت به علت جنجال هواداران ریور برگزار نشد. این اتفاق موجب شد به جای این که فینال در مونومنتال (ورزشگاه ریور) برگزار شود دو تیم در یک قاره دیگر و در پایتخت اسپانیا به مصاف هم بروند (ریور پلاته قهرمان این رقابت ها شد). 

تغییر سرمربی تیم ملی اسپانیا یک روز پیش از آغاز جام جهانی روسیه

لوییس روبیالس، رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا پس از این که متوجه شد یولن لوپتگی بعد از جام جهانی هدایت رئال مادرید را بر عهده خواهد گرفت سرمربی اسپانیایی را برکنار کرد. این اتفاق دو روز پیش از نخستین بازی اسپانیا در جام جهانی رخ داد. هدایت لاروخا به فرناندو هیرو سپرده شد. این تیم پایان تلخی در این بازی ها داشت. اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی مغلوب روسیه شد و از این بازی ها کنار رفت. 

بازیکنی که برای پاسخ مثبت یا منفی به بارسلونا از یک ویدئو ضبط شده استفاده کرد

 آنتوان گریزمان در یک ویدئو ضبط شده که توسط جرارد پیکه تولید شده بود همه را از تصمیم خود مبنی بر ماندن در اتلتیکو یا پیوستن به بارسلونا باخبر کرد. در یکی از قسمت های این ویدئو مهاجم فرانسوی از علاقه‌اش به اتلتیکو گفت و خیال هواداران روخی بلانکو را از ماندنش در این تیم راحت کرد. 

بازیکنی که در لالیگا بازی می کرد به زندان رفت

روبن سمدو که در ویارئال بازی می کرد به خاطر آدم ربایی و آزار و اذیت رساندن به آن فرد در خانه اش، دستگیر شد. او  ۱۴۱ روز را در زندان سپری کرد اما پس از آن اوئسکا به او یک فرصت داد و او دوباره در لالیگا پا به توپ شد.

مهمترین مبارزه سال در جایگاه تماشاگران به پایان رسید

مبارزه حبیب ماگمدوف و مک گریگور در رینگ به پایان نرسید. ورزشکار روسی بر مک گریگور برتری داشت و برای ادامه مبارزه اش به خارج از رینگ پرید و در میان تماشاگران به رقابتش ادامه داد. به هیچ یک از دو مبارز کمربندی اهدا نشد و هر دو با محرومیت رو به رو شدند. مهمترین مبارزه سال به عجیب ترین شکل ممکن پایان یافت. 

جرارد پیکه جام دیویس آینده را برگزار خواهد کرد

بازیکن بارسلونا به همراه گروه کاسموس در مجمع عمومی فدراسیون بین اللملی تنیس به یک پیروزی بزرگ دست یافتند. آن ها توانستند ۷۱.۴۳ درصد آرا را به خود اختصاص دهند تا فرمت جدید کوپا دیویس را برگزار کنند. این بازی ها توسط پیکه و همراهانش برنامه ریزی شده است و قرار است سال آینده در مادرید برگزار شود. 

مدافع عنوان قهرمانی در مرحله گروهی جام جهانی حذف شد

آلمان در انتهای جدول گروه F جام جهانی روسیه قرار گرفت. مانشافت در نخستین دیدار مغلوب مکزیک شد سپس توانست سوئد را به سختی شکست دهد و در پایان یک شکست تلخ را برابر کره جنوبی تجربه کرد. برای نخستین بار در تاریخ فوتبال آلمان حذف در مرحله گروهی جام جهانی رخ داد. 

بی احترامی به نخستین برنده توپ طلای بانوان 

از شروع سال مشخص بود که قرار است برای نخستین بار به یک خانم توپ طلا بدهند با این حال اتفاق ناخوشایندی در جریان این مراسم رخ داد. آدا هگربرگ به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ در مراسم فرانس فوتبال انتخاب شد. مجری مراسم، دی جی مارتین سالویگ از بازیکن نروژی سوالی پرسید که باعث ناراحتی او شد. رفتار ضد فمینیستی مجری مراسم با انتقادهای زیادی رو به رو شد. 

مسی توپ طلا را با رتبه پنجم به پایان رساند

پس از یک دهه حکمرانی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در توپ طلا، مهاجم آرژانتینی در سال ۲۰۱۸ در رتبه پنجم قرار گرفت. این اتفاق از سال ۲۰۰۶ رخ نداده بود. 

تقابل اینیستا و تورس در یک بازی رسمی در لیگ ژاپن

در پایان فصل ۱۸-۲۰۱۷ دو بازیکن بزرگ از بارسلونا و اتلتیکومادرید جدا شدند. دو اسطوره باشگاه های اسپانیایی یعنی آندرس اینیستا و فرناندو تورس مقصد بعدی خود را ژاپن انتخاب کردند. این دو بازیکن در بیست و دوم آگوست با پیراهن های ویسل کوبه و ساگان توسو برابر هم بازی کردند.