کدخبر: ۲۵۹۹۴۵ لینک کوتاه

در دیدار با نتانیاهو؛

پمپئو: متعهد به حمایت از اسرائیل هستیم

اقتصادنیوز؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در برزیل بار دیگر بر حمایت از اسرائیل در مقابله با ایران تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در جریان دیدار خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل گفت که تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه به معنای هیچگونه تغییر در حمایتمان از اسرائیل نیست و مقابله با داعش و تلاش‌هایمان برای مقابله با تجاوزگری ایران ادامه خواهد یافت.

وی که در برزیل با نتانیاهو دیدار می‌کند در ادامه افزود: «تعهد آمریکا به ثبات در خاورمیانه و حمایت از اسرائیل همانند قبل از این تصمیمی که اتخاذ شد ادامه خواهد یافت. بنابراین امروز موضوعات زیادی برای گفت‌وگو خواهیم داشت. شما همگی (در اسرائیل) اقدام خوبی در عملیات سپر شمال انجام دادید.»

وزیر خارجه آمریکا افزود:« ما تهدیدی که نقض کننده حق حاکمیت اسرائیل در منطقه بوده را درک می‌کنیم و این تهدید از سوی حزب‌الله ایران است و ما به صورت تنگاتنگ در حال کار کردن با یکدیگر برای اطمینان یافتن از این موضوع هستیم که کار را به صورت صحیح انجام دهیم.»