کدخبر: ۲۶۰۹۴۹ لینک کوتاه

احتمال تبدیل شدن گوگل مپ به یک پیام‌رسان!

​اقتصاد نیوز:گوگل ویژگی جدید دیگری به Google Maps اضافه کرده که ارسال پیام را برای کسب و کارها محیا می‌سازد.

به گزارش اقتصاد نیوز، بعد از آن که چندی پیش گوگل مپ از قابلیت جدید حمل و نقل خود رونمایی کرد حال نیز به نظر می‌رسد ویژگی ارسال پیام در این نرم افزار فعال شده است. به تازگی تصویری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت گوگل ویژگی ارسال پیام را به نسخه اندروید نرم افزار Google Maps اضافه کرده است.

این ویژگی به صورتی است که کاربران می‌توانند در زبانه Messages به شرکت یا کسب و کار مورد نظر خود مانند یک پیام‌رسان، مکالمه داشته باشند. هنوز مشخص نیست که این ویژگی برای همه شرکت‌ها است یا کسب و کار‌های به خصوصی را مد نظر دارد.

ویژگی Messages گوگل مپ را به یک پیام‌رسان تبدیل می‌کند +تصویر

همانطور که در تصویر بالا مشخص است وقتی وارد بخش Messages در منو نرم افزار Google Maps شدیم، کادری جدید باز شد و در آن نوشته شده که با لمس دکمه در پایین صفحه می‌توانید با کسب و کار مورد نظر ارتباط برقرار کنید. با توجه به شمار زیاد پیام رسان‌های موجود برای اندروید، هدف گوگل از اضافه کردن این ویژگی به گوگل مپ ارسال پیام به دوستان و خانواده خود نیست. گوگل برنامه دارد تا ارتباط با کسب و کار‌ها را سهولت ببخشد. بعضی مواقع اطلاعات تماس یک شرکت در سایت آن یافت نمی‌شود و یا بعضی از شرکت‌ها شاید سایت یا صفحه اجتماعی نداشته باشند. به این ترتیب کاربران با این ویژگی به آسانی به شرکت، دفتر یا حتی فروشگاه دلخواه ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مورد نظر را دریافت می‌کنند.

یکی از کاربران در Reddit اعلام کرده که ویژگی Messages را برای کسب و کار خود در Google Maps فعال کرده است. او اشاره کرده که اطلاعات کسب و کار خود را قبلا در گوگل مپ وارد کرده و معمولا کاربران از این اطلاعات استفاده می‌کنند. این کاربر گفته که فعلا پیامی از طرف کاربران دریافت نکرده و نمی‌داند که دلیل آن جدید بودن و فراگیر نشدن این ویژگی است یا این که بخش Messages برای نوع کسب و کار این کاربر غیر فعال نمی‌شود.

البته این تنها ویژگی جدید گوگل مپ نیست، ماه گذشته گوگل از قابلیت جدید حمل و نقل خود رونمایی کرد که در آن کاربران قادر به دیدن مسیر خود و تخمین کرایه در وسیله نقلیه هستند. برای دریافت این قابلیت باید گوگل مپ خود را به نسخه ۱۰.۶ ارتقاء دهید. این ویژگی در حمل و نقل عمومی و حالت تاکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.