کدخبر: ۲۶۱۰۶۱ لینک کوتاه

سردار سنایی: نباید گفت برجام اروپایی بی‌فایده است چون دشمن سوء استفاده می‌کند

اقتصادنیوز: معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئولان اقتصادی نباید به فکر استراحت و تفریح باشند؛ چرا که نمی‌توان مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف کشور را با استراحت کردن حل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار رسول سنایی در نخستین  گردهمایی سیاسی فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح استان اصفهان، اظهار کرد: بخشی از تعادل اقتصادی شکل گرفته در کشور مربوط به برخوردهای قاطع با مفسدان است و نباید در این امر دچار مصلحت اندیشی بیهوده شویم تا مفسدان اقتصادی و سیاسی فضای کار کردن را راحت گیرند.

معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: امروز چشم امید دشمنان به اختلافات داخلی و تحریم‌های ثانویه‌ در حوزه های مختلف است برای مثال یکی از این تحریم ها بیمه نکردن نفت‌کش های ایرانی است و اگر نفت کشی بیمه نشود توانایی پهلو گرفتن را نخواهد داشت.

سنایی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: مسئولان اقتصادی نباید به فکر استراحت و تفریح باشند چرا که نمی‌توان مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف کشور را با استراحت کردن حل کرد، اینکه امروز دشمن در حال فرار از سوریه است  به دلیل تلاش دلاور مردان ایرانی در بیرون از خاک کشور است که شبانه روز در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به برجام اروپایی افزود: می دانیم در برجام اروپایی اتفاقی نخواهد افتاد، اما نباید اعلام کرد که فایده‌ای برای کشور ندارد چرا که ممکن است دشمنان از این لفظ سوء استفاده کنند، علاوه بر این سیاستمداران ایران باید راه های دیگر را در جهت پیشرفت اقتصادی مد نظر داشته باشند تا کشور بتواند از تحریم ها گذر کند.

معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اقتصادی باید اقداماتی انجام شود تا تحمل فضا برای مردم راحت باشد و می‌توان اشاره کرد شرایط سخت اقتصادی امروز خبر از خودکفایی اقتصادی در آینده می‌دهد.