کدخبر: ۲۶۱۳۳۰ لینک کوتاه

اردوغان بولتون را به دیدار نپذیرفت

اقتصادنیوز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه حاضر به دیدار با جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، نشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که برای گفت وگو درباره اوضاع سوریه در آنکارا پایتخت ترکیه به سر می‌برد، به دلیل عدم پذیرش اردوغان با وی دیدار نخواهد داشت.

بولتون بعد از دیدار با ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، معاون سازمان اطلاعاتی ترکیه و دیگر مقامات ترک، آنکارا را ترک خواهد کرد. بدین ترتیب سفر بولتون به ترکیه به دلیل عدم پذیرش دیدار از سوی اردوغان به نوعی نیمه‌تمام ماند.

به نوشته این سایت ، دلیل عدم پذیرش اردوغان جهت دیدار با مشاور امنیت ملی آمریکا، سخنان بولتون در اسرائیل درباره رابطه ترکیه و کردهای سوریه بیان شده است.

امروز اردوغان در نشست هفتگی اعضای حزب متبوع خود در مجلس ترکیه در واکنش به سخنان بولتون گفت: جان بولتون مرتکب یک اشتباه بزرگی شده و در این زمینه نمی توانیم خوشبین باشیم، ترکیه به کسانی که در داخل کریدور تروریستی سوریه قرار دارند، پاسخ خواهد داد. اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص خروج آمریکا از سوریه غیرقابل قبول است.

وی افزود: طی توافقی که با ایران و روسیه انجام دادیم جلوی بحران جدیدی در ادلب را گرفتیم.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: به زودی عملیات جدیدی را برای نابودی تمام گروه‌های تروریستی در سوریه آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برنامه نظامی ترکیه علیه داعش تکمیل شده است، افزود: برای نابودکردن تروریست‌ها وارد جودی، گابار و تندرک شده و هر آنچه لازم باشد علیه آنها انجام خواهیم داد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که در حال حاضر سرگرم دیدار از ترکیه است ، قبل از ورود به آنکارا طی سخنانی خروج آمریکا از سوریه را مشروط به حفظ امنیت کردهای سوریه از سوی ترکیه کرده بود، این موضع گیری واکنش های تندی را در ترکیه در پی داشت.