کدخبر: ۲۶۲۹۸۵ لینک کوتاه

انتقام نگرفتیم ولی صدرنشین شدیم

اقتصادنیوز : دیدار تیم‌های ایران و عراق با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ در ادامه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تیم‌های ملی ایران و عراق در دور سوم مرحله گروهی به مصاف هم رفتند. بازی در شرایطی از ساعت 19:30 به وقت تهران آغاز شد که ایران برای صدرنشینی نیاز به کسب یک تساوی داشت. کارلوس کی‌روش تیم‌ملی کشورمان را با چند تغییر راهی این دیدار کرده و در سمت مقابل تنها بشار رسن روی نیمکت عراق نشسته است.

بازی دو تیم از همان ابتدا با حساسیت بالایی آغاز شد. اعتراضات کاتانج و کارلوس کی‌روش از ابتدای بازی به تصمیمات ایرماتوف اعتراضات زیادی داشتند و در کل جو کنار زمین خیلی ملهتب بود. در جریان بازی اما دو تیم بیشتر سعی در کنترل کار داشتند. این در شرایطی بود که عراقی‌ها با توجه به نیازشان به برد و گلزنی زور حمله کردن سمت دروازه ایران را نداشتند.

بازیکنان تیم‌ملی هم بیشتر سعی در استفاده از ضربات ایستگاهی داشتند. موقعیت‌هایی هم برای سامان قدوس ایجاد شد که او نتوانست از ضربات ایستگاهی پشت محوطه استفاده کند. در نیمه اول بازی دو تیم دو صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه عراق هم اتفاق افتاد که داور ازبک مسابقه هیچکدام را پنالتی نگرفت. نکته قابل توجه دیگر در نیمه اول مسابقه درگیری زیاد بازیکنان دو تیم بود. نیمه اول دیدار تیم‌های ایران و عراق با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. نتیجه‌ای که تا اینجای کار ایران را صدرنشین گروه خواهد کرد.

در ادامه بازی و در نیمه دوم بازیکنان تیم‌ملی ایران بازی را کمی هجومی تر نسبت به حریف آغاز کردند. شاگردان کی روش چند موقعیت برای گلزنی تا دقیقه 60 بازی داشتند که هیچکدام از توپ ها وارد دروازه حریف نشد.

عراقی ها نیز نسبت به نیمه اول حملات بیشتری روی دروازه ایران داشتند که اکثر آنها توسط خط دفاعی و بیرانوند دفع شد. در این نیمه کی روش چند تغییر از جمله حضور طارمی، ترابی و دژاگه در ترکیب ایجاد کرد. در سمت مقابل هم مهند علی که موقعیت زیادی برای گل زدن خلق نکرد از زمین بازی خارج شد.

در یکی از خطرناک ترین موقعیت های نیمه دوم ضربه سری که مهاجم عراق به سمت دروازه ایران زد با واکنش دیدنی بیرانوند راهی کرنر شد. در نهایت دیدار ایران و عراق با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. این تساوی تیم ایران را به عنوان صدرنشین راهی دور بعد خواهد کرد.