کدخبر: ۲۶۳۱۲۳ لینک کوتاه

تکنولوژی کاهش حجم تصاویر فیسبوک در اختیار کاربران

اقتصاد نیوز:فیسبوک ابزار خود برای کوچک‌ کردن حجم تصاویر را به صورت متن باز منتشر کرده تا سایر کمپانی‌ها هم بتوانند از آن استفاده کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، بیشتر اپلیکیشن‌ها عکس‌هایی که شما آپلود می‌کنید را فشرده می‌کنند. به همین دلیل دوربین‌ بهتر به معنا حجیم‌تر بودن فایل عکس‌‌ها بوده و هر چقدر که فایل عکس شما بزرگ‌تر باشد، دیتای بیشتری مصرف شده و شما هم باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانید. حال و با انتشار ابزار فیسبوک برای کوچک‌تر کردن حجم عکس‌ها که Spectrum نام دارد باید منتظر استفاده از تکنولوژی این ابزار در سایر اپلیکیشن‌ها باشیم.

فیسبوک
 

البته فیسبوک چندان هم به خاطر عملکرد خوبش در کم کردن حجم عکس‌ها شناخته نمی‌شود و بارگذاری عکس‌ها در این شبکه اجتماعی معمولا با تلف شدن مقدار زیادی وقت همراه است. حال باید منتظر ماند و دید که با عرضه این تکنولوژی به صورت متن باز، سایر کمپانی‌ها توانایی گرفتن خروجی بهتر از آن را خواهند داشت یا خیر. فیسبوک اعلام کرده تکنولوژی ذکر شده می‌تواند با کمتر کردن ۱۵ درصدی حجم تصاویر، کیفیت آن‌ها را به خوبی قبل حفظ کند. این پروژه هم اکنون از طریق سایت گیت هاب قابل دریافت است.

اگر به ویرایش و تغییر در تصاویر علاقه دارید، می‌توانید نگاهی به اپلیکیشن‌های شاخص این زمینه که در دیجیاتو آن‌ها را بررسی کرده‌ایم داشته باشید.