مشکل شدید در تامین درآمد نفتی

کدخبر: 263134
معاون رئیس جمهور گفت: نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجه‌ایم که مشکل امکان انتقال ارز به داخل کشور را هم داریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان که در فرمانداری شهرستان منوجان برگزار شد با اشاره به اینکه مسئولان باید برای حل مشکلات جنوب استان کرمان مشکلات و مسائل مورد نیاز توسعه این منطقه را به تهران ارائه دهند اظهار داشت: 16 طرح با 686 میلیارد تومان برآورد اولیه اعتبار برای توسعه جنوب استان از سوی دولت تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم و کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند افزود: از 2 میلیون و 410 هزار بشکه نفت و 47 میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه سال جاری که پیش‌بینی شده بود به شدت فاصله گرفتیم.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال جاری 2 میلیون و 800 هزار بشکه نفت صادر کردیم گفت: نه تنها با مشکل مقدار کم فروش نفت مواجه‌ایم که مشکل امکان انتقال ارز به داخل کشور را هم داریم.

وی با اشاره به تحریم‌های هواپیمایی، تحریم کشتیرانی و تحریم بیمه‌ای که برای کشور ما وجود دارد افزود: همه اینها صادرات نفت ما را با مشکل روبه‌رو کرده است.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با بیان اینکه شب گذشته 4 هزار و 200 میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است عنوان کرد: امروز متوجه شدم که درآمد برخی از خانوارها از این محل تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود همه تلاش‌هایی که در تمامی این سال‌ها برای رفع تحریم‌ها کردیم متاسفانه امروز کشور ما با یک پدیده شوم آمریکایی به نام ترامپ مواجه است افزود: امیدوارم که با مدیریت از این گردنه سخت عبور کنیم.

نوبخت با بیان اینکه درحالی است که صادرات نفت ما محدود شده اما مجبوریم که یکسری مصارف ضروری را از خارج وارد کنیم بیان کرد: از صادر‌کنندگان و تولیدکنندگان انتظار داریم تا در این شرایط سخت در کنار ما باشند تا از این گردنه سخت به سلامت بگذریم.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما