کدخبر: ۲۶۳۳۹۴ لینک کوتاه

سناتور جمهوری‌خواه: خروج ما از سوریه نباید پیروزی برای ایران شود

اقتصادنیوز: سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با اعلام اینکه خروج بدون برنامه این کشور از سوریه باعث هرج و مرج می‌شود، گفت این تصمیم نباید تبدیل به یک پیروزی برای ایران شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، لیندسی گراهام، عضو جمهوری‌خواه سنای آمریکا، که به آنکارا سفر کرده است، پس از دیدار با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به تصمیم واشنگتن برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه گفت خروج آمریکا نباید پیروزی جدیدی برای ایران باشد.

او در اظهارات گفت: «دولت باراک اوباما بر توافقنامه هسته‌ای ایران متمرکز شده بود و پرونده سوریه را نادیده گرفت. خروج بدون برنامه از سوریه باعث هرج و مرج خواهد شد و ترامپ را تشویق می‌کنم تا اشتباه اوباما را تکرار نکند. خروج ما از سوریه نباید پیروزی برای نظام ایران باشد.»

این سناتور جمهوری‌خواه افزود: امیدوارم دونالد ترامپ روند خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را تا زمان نابودی داعش به آهستگی انجام دهد.

گراهام در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: شواهد واضحی درباره ارتباط یگان‌های مدافع خلق با حزب کارگران کردستان وجود دارد.

او در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: روابط بین آمریکا و عربستان سعودی نمی‌تواند بدون حل مسئله تعامل با محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی)، ادامه پیدا کند.