کدخبر: ۲۶۳۷۳۱ لینک کوتاه

ادعای اسرائیل: به مواضع سپاه قدس در سوریه حمله کردیم

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل نیمه‌شب یکشنبه مدعی شد در حال حمله به مواضع نیروهای سپاه قدس ایران در حومه دمشق، پایتخت سوریه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، ساعاتی پیش از این حمله، تل آویو و دمشق از مقابله با حمله موشکی و هوایی در خاک کشورهای خود خبر داده بودند.

چند منبع خبری از شنیده شدن صدای مهیب انفجار در زمان حمله در دمشق خبر داده اند. معلوم نیست این صداها ناشی از برخورد موشک با زمین بود، یا رهگیری و انفجار در آسمان.

رسانه‌های دولتی سوریه با تایید این خبر گزارش کردند، پدافند این کشور با حمله موشکی به دمشق مقابله کرده است. بامداد یکشنبه، وزارت دفاع روسیه گزارش داده بود سامانه دفاع موشکی سوریه ۴ موشک از ۵ موشک شلیک شده به سوی یک پایگاه نظامی در جنوب دمشق را رهگیری و منهدم کرده است.

مقام‌های ایرانی هنوز واکنشی نسبت به این حمله نشان نداده اند.

هفته گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به ایران هشدار داد در صورت عدم خروج نیروهای این کشور از سوریه، به حملات خود ادامه خواهد. سپاه پاسداران ایران، این هشدار را با تهدید متقابل و با اشاره به توان موشکی جمهوری اسلامی پاسخ داد.

اسرائیل در جریان ۷ سال جنگ داخلی سوریه بارها مواضع ارتش عربی سوریه، حزب‌الله لبنان و ایران یا نیروهای مورد حمایت ایران را در خاک سوریه هدف قرار داده است.