کدخبر: ۲۶۳۸۸۴ لینک کوتاه

یک زن دموکرات دیگر برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام آمادگی کرد

اقتصادنیوز؛ «کامالا هریس» سناتور دمکرات ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه در پیامی توئیتری، بطور رسمی اعلام کرد که وارد عرصه رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «کامالا هریس» از مدت ها قبل، یکی از پیشتازان برای نامزدی دمکرات ها در انتخابات 2020 آمریکا در نظر گرفته شده است. 

هریس که اولین بار در سال 2016 میلادی به سنا راه یافت، قبلا دادستان کل ایالت کالیفرنیا بود.

وی پیشتر در ماه جاری گفت که معتقد است آمریکا برای ریاست جمهوری یک زن رنگین پوست کاملا آماده است. 

کامالا هریس

پیش از هریس، «الیزابت وارن» سناتور دمکرات ایالت ماساچوست، «تولسی گابارد» نماینده کنگره از ایالت هاوایی، «کرستن گیلیبراند» سناتور ایالت نیویورک و «جولیان کاسترو» وزیر سابق مسکن و توسعه شهری ایالات متحده آمادگی خود را به عنوان نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اعلام کرده بودند.

وارن یکی از سناتورهایی است که مدام با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا جدال لفظی داشته است. ترامپ نیز بارها وارن را مورد تمسخر قرار داده و وی را «پوکوهانتس» نامیده است.

پوکوهانتس یک زن بومی آمریکایی بود که در سده هفدهم می زیست و در تاریخ آمریکا به خاطر مبارزه با ساکنان مناطق استعماری در «جیمزتاون» (ویرجینیای امروزی) معروف است. 

کامالا هریس از والدینی مهاجر و بزرگ شده سال های 1960 در کالیفرنیا است و مبارزات والدین خود برای دفاع از حقوق مدنی را مایه مباهات خود می داند. 

وی پس از جدایی والدینش، با مادر و خواهر خود زندگی کرد. «مایا» خواهر وی مشاور «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا بود.

در حالیکه تقریبا 22 ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی است، رقابت برای راهیابی به کاخ سفید قوت گرفته و آمریکایی ها شروع به ارزیابی این مساله کرده اند که نامزد حزب رقیب «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، چه کسی خواهد بود.