کدخبر: ۲۶۳۹۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دمشق: در صورت نبود حمایت آمریکا، تجاوزات اسرائیل ادامه نمی‌یافت

دمشق: در صورت نبود حمایت آمریکا، تجاوزات اسرائیل ادامه نمی‌یافت

اقتصادنیوز : وزارت خارجه سوریه تأکید کرد، ادامه رویکرد تهاجمی خطرناک اسرائیل بدون پشتیبانی نامحدود و مداوم از سوی دولت آمریکا امکان‌پذیر نمی‌شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، وزارت خارجه سوریه دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت درمورد حملات اخیر اسرائیل به شهر دمشق و ریف آن در بامداد امروز فرستاد.

در این نامه‌ها آمده است: تجاوز جدید اسرائیل در چارچوب تلاش‌های مکرر اسرائیل برای طولانی کردن مدت بحران در سوریه و جنگ تروریستی در کشور ما و برای بالا بردن روحیه تروریست‌های باقی مانده در سوریه صورت می‌گیرد و همچنین تلاشی از سوی دولت اسرائیل برای فرار از مشکلات داخلی شدید و بنا به دلایلی‌ است که جامعه بین الملل دقیقاً آن را می‌داند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: اگر مصونیتی که آمریکا و کشورهای شناخته شده در شورای امنیت برای جلوگیری از بازخواست اسرائیل فراهم نمی‌کردند و اگر سکوت گورستان که آن کشورها بر شورای امنیت إعمال کرده‌اند، وجود نداشت تا این شورا نتواند به نقش خود در رویارویی با این تعدی‌های جنایتکارانه عمل کند، یقیناً اسرائیل نمی‌توانست به تجاوزات خود ادامه دهد.

وزارت امور خارجه سوریه در این راستا از شورای امنیت خواست تا تدابیر محکم و فوری برای جلوگیری از تکرار حملات اسرائیل اتخاذ کند.