کدخبر: ۲۶۴۲۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: شما رئیس‌جمهور کشور اسلامی هستید نه سکولار

انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: شما رئیس‌جمهور کشور اسلامی هستید نه سکولار

اقتصادنیوز: یک مرجع تقلید گفت: رئیس جمهور اخیراً درباره مسئله حجاب و فضای مجازی دو جمله گفته اند که هر دو جمله زننده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز (چهارشنبه ۳ بهمن) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره حجاب و فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: رئیس جمهور اخیرا درباره مسئله حجاب و فضای مجازی دو جمله گفته اند که هر دو جمله زننده بود.

وی با بیان اینکه البته در زمان مناسب در این باره سخن خواهم گفت ولی امروز اشاره ای به این مسئله خواهم داشت، اظهار داشت: رئیس جمهور قسم خورده است که نسبت به حفظ ارزش های اسلامی اهتمام داشته باشد و باید به قسم خود پایبند باشد. برای حفظ این نظام هزاران شهید داده ایم تا ارزش های اسلامی حفظ شود.

وی با بیان اینکه ایران به اعتراف غربی‌ها قدرت نخست منطقه بوده و این مسئله نیز ناشی از اسلام است، خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما رئیس جمهور کشوری اسلامی هستید نه رئیس جمهور یک کشور دموکراتیک سکولار.

مرجع تقلید شیعیان، فسادهای گسترده فضای مجازی را مورد اشاره قرار داد و افزود: کسی منکر استفاده درست از این فضا نیست ولی باید جلوی مفاسد موجود در فضای مجازی گرفته شده و این فضا اصلاح شود.

وی با اشاره به بدآموزی ها و انحرافات موجود در فضای مجازی تاکید کرد: از برخی قضات دادگستری شنیده‌ام عامل بسیاری از طلاق‌ها به دلیل وسوسه‌های فضای مجازی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به این سخن روحانی که «وقتی مردم همه چیز را خواستند، نباید جلوی خواست آنان را گرفت» گفت: اگر اینگونه است باید درب دادگستری و تعزیرات و... هم بسته شود. قطعا در بین مردم عده ای خطاکار وجود دارند که باید جلوی آنها گرفته شود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید اشتباهات خود را اصلاح کند تاکید کرد: یکی از اصول سیاست این است که وقتی مسئله مهمی وجود دارد به سراغ مسائل حاشیه‌ای نباید رفت؛ در شرایطی که مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور وجود دارد مسؤولان به سراغ مسائل حاشیه‌ای می‌روند هرچند که سرگرم کردن مردم با این مسائل شایسته نیست.