کدخبر: ۲۶۴۶۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مخالفت صریح یک امام‌جمعه با «کودک‌همسری»

مخالفت صریح یک امام‌جمعه با «کودک‌همسری»

اقتصادنیوز؛ اصغر جدایی، امام جمعه بیله‌سوار گفت: کودک همسری با عقل و فطرت سازگار نبوده و با اصول مسلم عقلی هم ناسازگار است. در اسلام عقل هم حجیت دارد، کدام عقل سلیمی قبول می کند که دختر بچه ای که هنوز به رشد عاطفی و فکری لازم نرسیده، تشکیل خانواده بدهد؟ لطفا از اسلام مایه نگذارید، لطفا مردم را از دین بیزار نکنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ اصغر جدایی در خطبه های نماز جمعه بیله سوار افزود: در اسلام عقل هم حجیت دارد، کدام عقل سلیمی قبول می کند که دختر بچه ای که هنوز به رشد عاطفی و فکری لازم نرسیده، تشکیل خانواده بدهد ، لطفا از اسلام مایه نگذارید، لطفا مردم را از دین بیزار نکنید.

اصغر جدایی

وی بیان کرد: ازدواج ورود به یک مرحله جدید و خاص در زندگی بوده به طوری که با آن، مدل و نوع زندگی تغییر اساسی پیدا می کند، ازدواج پذیرش یک مسئولیت سنگین در زندگی است لذا ورود به این مرحله از زندگی یک‌ آمادگی و رشد ویژه ای را می طلبد ، به یک معنا ازدواج شوخی نبوده و در آن بحث تشکیل خانواده مطرح است .

امام جمعه بیله سوار تشریح کرد: شرط یک ازدواج موفق و صحیح، فقط بلوغ جسمی نیست، کسی که می خواهد یک کانون مقدسی را به نام خانواده تشکیل بدهد باید علاوه بر بلوغ جسمی به بلوغ،فکری، عقلی، اجتماعی، عاطفی، اقتصادی هم رسیده باشد.

وی اظهار داشت: گاهی یک دختربچه را که قطعا به هیچ کدام از این بلوغ ها نرسیده شوهر می دهند و گاهی هم در سن 10 یا 12 سالگی این دختر بچه مادر هم می شود ، مادر شدن یک دختر بچه که خودش شدیدا به آغوش مادر نیازمند است ، یک ظلم بزرگ به بچه هاست .

او گفت: مادر شدن دختر بچه ای که به صدای تپش قلب مادرش نیازمند است اثرات روانی منفی برای آن بچه دارد که جبران ناپذیر است ، مجلس قانون گذار ما بایستی در این مورد با توجه به واقعیت های روز جامعه تصمیم بگیرد . 

جدایی همچنین به محرومیت های و آسیب های موجود در شهرستان بیله سوار اشاره کرد و گفت: مظلومیت های بیله سوار نگاه ویژه مسئولین استانی را می طلبد. 

امام جمعه بیله سوار همچنین گفت: انقلاب مردم ایران الهام گرفته از نهضت امام حسین (ع) با رهبری یک انسان عارف ،فقیه و فرزانه بود ، انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است ‌و ناچیز شمردن این پیشرفت ها و موفقیت ها واقعا ناشکری است.

خطیب جمعه بیله سوار افزود: ایران در عرصه های جهانی قدم های بزرگی برداشته و به موفقیت های غیر قابل وصفی رسیده است . ایران به عنوان یکی از کشورهای مطرح جهان، به غم بزرگ و دغدغه سنگین ، برای آمریکا، اسرائیل و عربستان تبدیل شده است .مسیر ایدئولوژی و آرمان های مقدس انقلاب، دل خیلی ها را به لرزه در آورده است.