کدخبر: ۲۶۴۷۶۴ لینک کوتاه

از امروز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال آغاز شد

اقتصادنیوز: زهرایی از آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال از امروز در مناطق جنوبی کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛محسن زهرایی رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز نوبت اول  طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در جنوب شرق کشور  از امروز ۶ بهمن خبر داد و گفت: طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در ۲ نوبت با فاصله یک ماهه در مناطق جنوب شرقی کشور انجام می‌شود و نوبت دوم واکسیناسیون خانه به خانه از چهارم تا هشتم اسفندماه اجرا خواهد شد.

وی افزود: ۱۸ سال است گزارشی در مورد ابتلا به بیماری  فلج اطفال  در کشور نداریم و خوشبختانه در کشور ما اجرای برنامه واکسیناسیون کودکان در ۶ نوبت انجام می‌شود.

مشارکت بیش از ۲۰ هزار نیروی بهداشتی در طرح تکمیلی واکسیناسیون

زهرایی گفت: طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در جنوب شرق کشور برای ریشه کنی فلج اطفال و حفظ دستاورد ریشه کنی فلج اطفال انجام می‌شود و کمک می‌کند تا سطح ایمنی بدن کودکان را بالا ببریم و مانع از بازگشت بیماری شویم.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با بیان اینکه در طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در جنوب شرق کشور ۸۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال واکسینه می‌شوند، گفت: حدود ۲۰ هزار نیروی بهداشتی در اجرای طرح واکسیناسیون مشارکت دارند و واکسن‌های خوراکی تولید ایران هستند است و مشکلی در تامین واکسن نداریم.

زهرایی اظهار کرد: در استان‌های شمالی که مهمان شهر دارند و در کودکان زیر پنج سال که مادران آن‌ها زندانی هستند طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال اجرا می‌شود.