هشدار به کاربران آیفون

کدخبر: 265481
​اقتصاد نیوز:گزارش‌های متعددی از سوی کارشناسان و کاربران محصولات اپل منتشر شده که نشان می‌دهد وجود یک باگ جدید در پلتفرم تماس ویدیویی فیس تایم، امکان شنود صدای پیرامون کاربران را به افراد غریبه و هکرها می‌دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز، با توجه به اهمیت روزافزون امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران رد فضای مجازی، هر از گاهی گزارش‌های متعددی از سوی کارشناسان و متخصصان امنیتی منتشر می‌شود تا علاوه بر هشدار دادن به کاربران در استفاده از برنامه و اپلیکیشن های مختلف، شرکت‌های توسعه دهنده و تولیدکننده آنها را نیز از وجود آسیب پذیری هایی که اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کنند، مطلع کرده و آنها را وادار به برطرف کردن مشکلات مربوطه کنند.

حالا به تازگی گزارش‌های جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد باگ و آسیب پذیری جدیدی در پلتفرم تماس ویدئویی فیس تایم اپل وجود دارد که به افراد غریبه و هکرها این امکان را می‌دهد با برقراری یک تماس ویدئویی از طریق پلتفرم فیس تایم با مخاطب و کاربر موردنظر، حتی بدون اینکه وی جواب تلفن خود را بدهد و تماس برقرار شود، قادر خواهند بود صدای محیط پیرامون مخاطب موردنظر را از طریق میکروفون موجود در گوشی آیفون شنود کرده و از تمامی مکالمات خصوصی آنها به صورت مخفیانه آگاه و مطلع شوند.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از سخنگویان اپل در این خصوص خطاب به کاربران و کارشناسان اعلام کرده است که اپل از این موضوع آگاه است و کارشناسان فعال در آن نیز درصدد هستند تا هرچه سریع‌تر باگ و مشکل مربوطه را برطرف کنند. ما قصد داریم که این مشکل امنیتی را از طریق یک به روزرسانی نرم افزاری که احتمالاً در هفته آینده منتشر می‌شود، در اختیار کاربرانمان قرار دهیم.

بسیاری از کارشناسان امنیتی بر این باورند این تنها در صورتی امکان پذیر است که هر دو از سیستم عامل نسخه iOS 12.1.2 در گوشی‌های آیفون خود استفاده کنند.

بنابراین این کارشناسان به کاربران گوشی‌های آیفون توصیه کرده و هشدار داده اند در صورتی که کسی با استفاده از تماس ویدئویی فیس تایم با آنها تماس گرفت، باید بدانند و آگاه باشند که حتی اگر جواب آنها را ندهند، امکان اینکه مکالمات وی را از طریق میکروفون گوشی شنود کند، بسیار زیاد است. البته لازم به ذکر است که این مساله وقتی سیستم عامل گوشی شما از چت گروهی فیس تایم پشتیبانی می‌کند، احتمال بیشتر دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما