کدخبر: ۲۶۵۸۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جنتی: معجزه‌ امام خمینی(ره) این بود که اسلام را عزیز کرد

جنتی: معجزه‌ امام خمینی(ره) این بود که اسلام را عزیز کرد

اقتصادنیوز: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز عده‌ای از مسئولان گمان می‌کنند که نمی‌شود کشور را اداره کرد، مگر همراهی با آمریکا؛ ای ننگ بر این تفکرات.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۲ بهمن که صبح امروز(جمعه) در حرم امام خمینی(ه) برگزار شد، اظهار کرد: سلام بر تمام کسانی که ۸ سال جنگیدند و عزت ملت را به ملت بازگرداندند. باید از امام ممنون باشیم که باب شهادت و بهشت را برای ملت باز کردند.

وی افزود: باب بهشت از زمان واقعه کربلا بسته بود و در کشورهای عربی و غیر عربی موضوع شهادت و جهاد مطرح نبود، امام(ره) این درب را گشود. امام کاری کرد که در تاریخ عالم بی سابقه است. اسلام بعد از امامان و پیامبر اسلام کم کم رو به زوال رفت و جهانیان اسلام را نماد عقب ماندگی می‌دانستند.

دبیر شورای نگهبان افزود: غربی‌ها اسلام را نماد عقب ماندگی می‌دانستند و حتی خود مسلمانان هم فکر می‌کردند که اگر بخواهند پیشرفت کنند، باید به دنبال غرب بروند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه امام(ره) به مردم گفت که اگر می‌خواهند عزت داشته باشند، باید به دنبال اسلام بروند، گفت: معجزه امام این بود که اسلام را عزیز کرد و به مسلمانان گفت که اگر می‌خواهند عزیز باشند و در رفاه زندگی کنند باید به سمت اسلام بروند و همانند امام حسین(ع) از ذلت بپرهیزند. مردم هم دعوت امام را لبیک گفتند و بنابراین شعار هیهات من الذله شعار مستضعفان و پابرهنگان شد.

وی افزود: امام این باور را به مردم داد که اسلام می‌تواند مدیریت و حکومت داشته باشد. امروز ۴۰ سال از انقلاب گذشته است و دشمنان بسیار تلاش کردند تا مقاومت مردم را بشکنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: یک زمانی حکومت اسلامی برای کشورهای دنیا نامفهوم بود و همه می‌گفتند که اسلام قدرت نظامی، سیاسی و اجتماعی ندارد و همه اروپا و آمریکا با یکدیگر متحد بودند تا اسلام ادامه نیابد و پس از چند سال شکست بخورد.

آیت الله جنتی همچنین تصریح کرد: دشمنان تمام تلاش خود را برای شکستن قدرت اسلام بکار گرفته اند، هیچکس باور نمی کرد در مقابل دشمن در جنگ تحمیلی دوام بیاوریم ولی مردم با این قدرت، ۸ سال ایستادند و بسیجی و عاشق شهادت تحویل دادند.

دبیر شورای نگهبان گفت: امام(ره) کار پیامبر اسلام و امامان را کرد. هرچه می‌توانید ائمه و پیامبر را بشناسید باید امام خمینی(ره) را هم بشناسید. امام بزرگترین سیاستمدار بود و سیاستمداران کهنه کار غرب نتوانستند سیاست امام را بشکنند. ایشان برنامه‌های دشمن را پیش بینی می‌کردند.

وی همچنین افزود: امام اداره مملکت را به مسئولین می داد. مقامات بالای ما به امام مراجعه می‌کردند و ایشان گره گشایی می‌کرد. امام انسان عجیب و غریبی بود. آثار امام را بخوانید چون این آثار همیشگی است و وصیتنامه امام برای همه اقشار جامعه نصیحت است.

آیت الله جنتی تاکید کرد: مردم ایران ثابت کردند که مردم تحمل گرسنگی را دارند ولی تحمل شکست انقلاب را ندارند. امروز عده‌ای هستند که به فکر مردم نیستند. دنیا طلبی بر برخی از مسئولان تسلط یافته است. امروز عده‌ای از مسئولان گمان می‌کنند که نمی‌شود کشور را اداره کرد، مگر همراهی با آمریکا. ای ننگ بر این تفکرات!

رئیس مجلس خبرگان  رهبری با بیان اینکه دولتمردان آمریکا در اداره کشور خودشان مانده‌اند، تاکید کرد: امروز میلیون‌ها گرسنه در آمریکا وجود دارد و قدرت آمریکا رو به زوال است.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: امروز متحدان آمریکا نیز گوش به حرف آمریکایی‌ها نمی‌دهند و ترس آمریکا از دلشان بیرون رفته است، ما نباید از آمریکا بترسیم و از قدرت اسلام و خودمان ناامید شویم. چرا ما باید خودمان را ببازیم؟

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: جنگ ۸ ساله بسیجیان و عاشقان شهادت و کسانی که ترسی از مرگ نداشتند تحویل کشور داد. سیاست امام خمینی(ره) را غربی‌ها نتوانستند بشناسند. امام با سیاست خود راه نفوذ دشمنان را سد کرد. امام خمینی علاوه بر اینکه اهل نماز شب، مناجات شعبانیه و انجام مستحبات بود، مهارت سیاسی و قدرت مدیریت نیز داشت. وصیت نامه امام که درسی برای دولت، قوه قضاییه، مجلس، نظامیان و فرهنگیان ماست.

وی افزود: امروز آمریکای لعنتی هر کاری می‌کند تا حکومت اسلامی را نابود سازد. در تلاش است تا عقاید جوانان تغییر دهد. به هر کشوری که می‌رسند می‌گویند که با ایران کار نکنند. اینها که مست دلارهای نفتی هستند نیز برای شکستن قدرت اسلام به کمک آمریکا آمده‌اند البته تاکنون نتوانسته اند کاری کنند از این پس نیز نمی توانند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: در سال‌های اول انقلاب که هنوز نظام قدرت نگرفته بود، تجزیه طلب‌ها در کردستان و منافقین دست به ترور می زدند و بندگان خدا را می‌کشتند ولی در نهایت کاری از پیش نبردند و اسلام و انقلاب پا برجا ماند.

وی افزود: مشکلات اقتصادی برای مردم ایجاد می‌کنند تا این فرهنگ را به مردم و مسئولان القا کنند که قدرت تمام شده و اگر آب، نان و صنعت می خواهیم، باید با آنها همکاری کنیم اما خبر ندارند مردم ما حاضرند از جانشان بگذرند ولی از دینشان نمی‌گذرند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی فرمودند ما می توانیم قدرت آمریکا اسرائیل و سعودی را بشکنیم. ما می توانیم مملکت را آباد کنیم. در این دوران انقلاب چقدر برای آبادانی این مملکت تلاش شده است. متاسفانه با عدم مدیریت کارآمد بسیاری از نخبگان و جوانان تحصیل‌کرده کشور از ایران خارج می شوند. باید سیاست کلی ما این باشد که افراد ضعیف و افرادی که سو مدیریت دارند کنار گذاشته شوند به جای آنها جوانان نخبه جایگزین شوند.

ایت الله جنتی افزود: اختلاف بین مسئولان به نفع هیچکس نیست و هیچکس نفعی نخواهد برد. اگر مسئولین با هم درگیر شدند در بین مردم نیز دو دستگی و چند دستگی ایجاد می‌شود.

رئیس مجلس خبرگان در انتها افزود: چرا باید فضای مجازی این وضع را داشته باشد. چه کسی باید به وضعیت فضای مجازی رسیدگی کند چرا باید فضای مجازی انقدر باز باشد که جوانان به راحتی لاابالی گری و بی دینی بیاموزند، فضای مجازی باید در خدمت نظام و انقلاب قرار گیرد.