مادورو پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام مجمع ملی را مطرح کرد

کدخبر: 266209
اقتصادنیوز :رسانه ها گزارش دادند: نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را مطرح کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، مادورو در جمع هوادارانش در کاراکاس اعلام کرد که «مجمع قانون اساسی» برگزاری انتخابات زودهنگام «مجمع ملی» را بررسی می کند. «مجمع قانون اساسی» تحت کنترل نمایندگان هوادار دولت قرار دارد که در سال 2017 تشکیل شد. 

آخرین انتخابات «مجمع ملی» در سال 2016 برگزار شد و ریاست آن را «خوان گوایدو» برعهده دارد. انتخابات پارلمانی برای سال 2020 برنامه ریزی شده است اما طبق پیشنهاد مادورو امکان دارد این انتخابات به سال 2019 موکول شود.

روز شنبه هواداران مادورو و گوایدو تجمعات جداگانه ای برگزار کردند. ونزوئلا در روزهای گذشته صحنه تحولات عمده سیاسی بوده است. گوایدو چندی پیش با حضور در جمع هوادارانش خود را رئیس جمهوری موقت خواند و سوگند ریاست جمهوری یاد کرد.

پس از آن دولت آمریکا و شماری از کشورهای اروپایی در اقدامی مداخله جویانه، از وی اعلام حمایت کرده و او را به عنوان رئیس دولت موقت به رسمیت شناختند.

همچنین «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا روز شنبه در پیامی توئیتری از ارتش ونزوئلا خواست از گوایدو حمایت کنند. 

وی نوشت: آمریکا از همه اعضای ارتش می خواهد از ژنرال «یانز» تبعیت کرده و از معترضان حامی دموکراسی حمایت کنند.

درخواست بولتون پس از آن صورت گرفت که ژنرال 'فرانسیسکو استبان یانز رودریگرز' از فرماندهان ارشد نیروی هوایی ونزوئلا روز شنبه با انتشار ویدئویی در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرد که از این پس مادورو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی کشورش به رسمیت نمی شناسد و از دستورات وی تبعیت نمی کند. 

تیتر یک
  • بازدهی هفتگی بازار سهام منفی شد

    در پایان هفته اخیر برای چهاردهمین روز کاری پیاپی شاهد خروج پول حقیقی بودیم و بازدهی هفتگی بورس باز هم منفی شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما