اقدام جدید سفیر آمریکا در آلمان علیه ایران

کدخبر: 266336
اقتصادنیوز؛ ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان در جدیدترین اقدام خود، با انتشار یادداشتی در انتقاد به اعدام یک مجرم در کازرون، وی را «همجنسگرا» خواند و مدعی شد که این اقدام نقض حقوق بشر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین را شاید بتوان ضدایرانی‌ترین سفیر دولت «دونالد ترامپ» خواند که از ابتدای مأموریت دیپلماتیکش اقدامات گسترده‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

ادامه اقدامات ضدایرانی سفیر آمریکا در برلین؛ این بار حمایت از یک آدم‌ربای متجاوز

وی سال گذشته در اولین روز کاری‌اش، با انتشار توییتی که واکنش منفی گسترده‌ای در آلمان برانگیخت، با لحنی تحکم‌آمیز نوشت که شرکت‌های آلمانی باید فورا بازار ایران را ترک کنند. گفته می‌شود لغو مجوز پرواز هواپیماهای خطوط هوایی «ماهان» در آلمان نیز نتیجه فشارهایی بوده که گرنل به برلین وارد کرده است.

چندی پیش نیز که یک خدمات‌دهنده مخابراتی آلمانی خطوط تلفن و اینترنت شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ را به بهانه تحریم‌ها قطع کرد، گرنل اولین نفری بود که به استقبال این اقدام رفت و از شرکت «تله‌کام» آلمان به این دلیل تشکر کرد.

سفیر آمریکا در برلین این هفته در اقدام تازه خود علیه ایران، به حمایت از یک آدم‌ربا و متجاوز به عنف پرداخته و در یادداشتی در نشریه «بیلد» آلمان مدعی شده است که اجرای مجازات این فرد، «نقض حقوق» بشر بوده است.

دی ماه امسال فردی که بنا بر اعلام قوه قضایی در سال ۱۳۹۵ «اقدام به ربایش دو کودک ۱۵ ساله و لواط به عنف» کرده بود و سوابق کیفری متعددی نیز داشته، در شهر کازرون اعدام شد. گرنل این فرد را یک «همجنسگرا» توصیف کرده و گفته است که اعدام وی به این دلیل صورت گرفته است.

گرنل در این یادداشت نوشته است که اعدام این فرد باید «زنگ بیدارباشی برای هرکسی باشد که از حقوق بنیادین بشر حمایت می‌کند. سیاستمداران، سازمان ملل متحد، حکومت‌های دموکراتیک، دیپلمات‌ها و انسان‌های خوب در سرتاسر جهان باید با صدایی رسا در این مورد صحبت کنند.»

نشریه دست راستی «واشنگتن اگزمینر» چندی پیش در یادداشتی به قلم «بنجامین وینتال» عضو بنیاد صهیونیستی «دفاع از دموکراسی‌ها» (FDD) به تمجید از فعالیت‌های گرنل پرداخت و نوشت او «کارزاری همه‌جانبه و هدفمند» علیه ایران به راه انداخته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما