کدخبر: ۲۶۶۶۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سید حسن نصرالله: دولت لبنان، دولت حزب‌الله نیست

سید حسن نصرالله: دولت لبنان، دولت حزب‌الله نیست

اقتصادنیوز : دبیرکل حزب‌الله لبنان در پی شایعه مربوط به اینکه دولت جدید لبنان، دولت حزب‌الله است گفت که چنین موضع‌گیری اشتباه و دروغ است، چون حضور برخی جریان‌های سیاسی در دولت بزرگتر از حضور جریان‌های مقاومت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا،«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه مصادف با ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ درباره آخرین تحولات سیاسی این کشور و منطقه سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی‌اش به مسایل داخلی کشورش اشاره کرد و گفت که اوضاع اقتصادی و مبارزه با فساد باید در اولویت برنامه‌های دولت جدید لبنان باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه همه جریان‌های مقاومت و احزاب سیاسی را به خویشتنداری و آرامش پس از تشکیل دولت جدید این کشور دعوت کرد.

سید حسین نصرالله افزود: هیات دولت باید به یک هیاتی تبدیل شود که بتواند درباره مسایل داخلی و خارجی تصمیم‌گیری حقیقی کند.

دبیرکل حزب‌الله به هشدارهای آمریکا درباره نزدیک بودن وزیر بهداشت به جریان مقاومت و حزب‌الله گفت که وزارت بهداشت برای همه لبنانی‌ها است. ما هیچ وزیری را بر مبنای حزب‌گرایی انتخاب نکردیم چون ما مصلحت کشور را بر هر چیزی مقدم می‌شماریم.

وی تصریح کرد: نتانیاهو الان سه روز است که اصرار دارد بگوید دولت جدید لبنان، دولت حزب‌الله است و کشورهای مختلف جهان و خلیج فارس را تحریک می‌کند و در حال حاضر برخی از احزاب داخلی لبنان نیز همین موضع نتانیاهو را تکرار می‌کنند. چنین موضع‌گیری اشتباه و دروغ است چون حضور برخی جریان‌های سیاسی در دولت بزرگتر از حضور ماست.

وی خاطر نشان کرد: توصیف صحیح این است که دولت لبنان متشکل از مجموعه‌ای از جریان‌های سیاسی کشور است که یکی از آنها حزب‌الله است. حضور ما در دولت موثر و اساسی و قوی‌تر از هر زمان دیگری است.

نصرالله تاکید کرد که حزب‌الله در آستانه سالگرد امضای توافق «۶ شباط» با حزب «التیار الوطنی الحر» (حزب جریان ملی آزاد) به ریاست جبران باسیل در سال ۲۰۰۶ قرار دارد. این توافق امری مهم و تاریخی در سطح داخلی محسوب می‌شود که همکاری و هماهنگی در جنگ ۳۳ روزه از اولین نتایج این توافق است.