کدخبر: ۲۶۶۸۰۳ لینک کوتاه

تیم منتخب نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران

​اقتصاد نیوز:حضور منشا در استقلال را باید نقطه عطف نقل و انتقالات دانست و شاید بعد از این دیگر انتقال جذابی را شاهد نباشیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل ازسایت نود، فصل نقل و انتقالات همیشه فصل ترکیدن بمب‌هاست. بمب‌هایی که تعدادشان در زمستان کمتر می‌شود اما این فصل ترانسفرهایی که شگفت‌زده‌مان کرد کم نبود. ترانسفرهایی که رفتن منشا از پرسپولیس به استقلال نقطه عطفش بود و حالا باید در انتظار یک نیم‌فصل هیجان‌انگیز باشیم. مرور تیم منتخب نقل و انتقالات نیم فصل، نشان می‌دهد زمستان فوتبال ایران امسال گرم تر از همیشه بوده است.

محمدرضا اخباری

اگر بخواهیم یک سال اخیر کارنامه اخباری را مورد بررسی قرار بدهیم شاید قرار گرفتن او در لیست بهترین‌ها کمی عجیب باشد. با این حال اخباری در دوران اوجش به قدری نمایش خوب و مطمئنی داشته است که در صورت بازگشت به آن روزها شاید بتواند این روزهای کم‌فروغ در کارنامه‌اش را ندیده گرفت. او اگر همان اخباری باشد که تراکتورسازی را ترک کرد نه تنها در تیم بهترین خریدهای نیم‌فصل که در تیم بهترین‌های نیم‌فصل دوم هم می‌تواند خودش را جای دهد.

امید نورافکن

استقلال دو نقطه ضعف در ترکیب اصلی‌اش داشت. دفاع چپ و هافبک دفاعی که با غیبت‌های مکرر علی کریمی دست شفر را در میانه میدان خالی می‌گذاشت. حالا استقلال در نیم‌فصل دوم یک بازیکن گرفته که می‌تواند هر دو مشکل را حل کند. نورافکن عصای دست شفر در نیم‌فصل سرنوشت‌ساز خواهد بود. البته سرمربی آلمانی باید امیدوار باشد که نورافکن با همان کیفیتی به استقلال بازگشته باشد که این تیم را ترک کرده بود.

سیامک کوروشی

نقطه ضعف بزرگ فولاد خوزستان در نیم‌فصل اول خط دفاع بود. این تیم با دریافت 18 گل بدترین خط دفاعی را میان ده تیم ابتدایی جدول داشت. حضور سیامک کوروشی که سابقه بازی در لیگ دسته اول قطر را دارد و حالا با تجربه بیشتر به ایران بازگشته می‌تواند کمک قطبی باشد. بازیکنی که زمانی گزینه برانکو برای حضور در پرسپولیس بود بازگشت مجددش را از خوزستان آغاز کرده است.

محمد نادری

کشف یحیی گل‌محمدی در تراکتورسازی حالا قرار است در پرسپولیس ثمر بدهد. او هم مثل کوروشی سابقه بازی در فوتبال خارج از ایران را دارد و در فوتبال بلژیک کسب تجربه کرده است. بازیکنی که گفته می‌شود دلیل حضورش در پرسپولیس شباهت فیزیکی و فنی‌اش به محمد انصاری است و هواداران امیدوارند که این شباهت در طول فصل به اثبات برسد.  نادری همچنین در لیست زیر 23 سال حضور دارد و سهمیه‌ای از بزرگسالان را هم اشغال نمی‌کند.

اکبر ایمانی

حالا تراکتورسازی بیش از همیشه به یک تیم تبدیل شده است. تیمی که با دو خرید در فاز دفاعی، توازن در تیمش برقرار شده و می‌تواند با اقتدار وارد جنگ قهرمانی شود. اکبر ایمانی از نظر فنی بازیکن خوبی است اگر در یک تیم ماندنی شود. او در دو فصل گذشته حضور در چهارمین تیم را تجربه می‌کند و همین مساله باعث کم شدن تمرکز و فاصله گرفتن او از کیفیت زمان دعوتش به تیم ملی شده است. با این حال او را همچنان می‌توان در میان برترین هافبک‌دفاعی‌های لیگ قرار داد.

کوین کنستانت

یک هافبک دفاعی دیگر برای تیمی که در نیم‌فصل اول فاز دفاعی‌اش نتوانست پا به پای فاز هجومی بدرخشد. بازیکنی با کارنامه‌ای طول و دراز که برای دفاع از آن به تبریز آمده است. کنستانت 3 بازی برای تیم ملی جوانان فرانسه انجام داده اما در رده بزرگسالان ترجیح داد به واسطه مادر گینه‌ای خود پیراهن تیم ملی گینه را بر تن کند و 28 بازی و 5 گل کارنامه او در این تیم است. نقطه عطف فوتبال او هم حضورش در تیم میلان است و حضورش در فوتبال ایتالیا می‌تواند مهر تاییدی بر کیفیت دفاعی‌اش باشد.

محمدرضا خلعتبری

فرمانده یحیی در نیم‌فصل اول حالا قرار است ژنرال منصوریان در نیم‌فصل دوم باشد. بازیکنی که گویا بالا رفتن سن تاثیری روی کیفیتش ندارد. 2 گل و یک پاس گل حاصل تلاش او در 1113دقیقه‌ای است که در نیم‌فصل اول به میدان رفته. او براساس نمراتی که در نیم‌فصل اول گرفته بهترین بازیکنی است که از تیمش جدا شده و به تیم دیگری رفته است. خبری خوش برای منصوریان و امیدواری به میانه میدان تیمش در نیم‌فصل دوم.

محسن مسلمان

مسلمان در اولین فصل جدایی‌اش از پرسپولیس حضور در دومین تیمش را تجربه می‌کند. این که جابجایی مسلمان بعد از این می‌تواند در میان انتقالات مهم قرار بگیرد یا مانند پیام صادقیان به یک اتفاق تکراری تبدیل شود شاید در این نیم‌فصل و در سپاهان مشخص شود. در حالی که پیش‌بینی می‌شد با آمدن منصوریان، مسلمان جایش در ذوب‌آهن محکم‌تر شود او یکی از بمب‌های زمستانی را ترکاند و راهی تیم قلعه‌نویی شد. تیمی که با وجود سبک بازی و مهاجمان سرزنش مشخص نیست چقدر می‌تواند به مسلمان فانتزی تکیه کند.

علی قربانی

او عملکرد متوسطی در استقلال داشت. گل‌هایی زد که نشان از یک مهاجم درجه اول داشت و گل‌هایی نزد که کیفیتش را زیر سوال برد. حالا قربانی در سپاهان باید تکلیف خودش را مشخص کند که مهاجم خوبی است یا نه. بازی کردن این مهاجم قد بلند در تیم قلعه‌نویی موهبتی است که نصیب او شده تا شانسش را برای اثبات مهاجم خوبی بودن بالا ببرد.

ساسان انصاری

در سپاهان بیشتر وظیفه‌اش پنالتی گرفتن از داورها بود. او تا الان نتوانسته دوره طلایی حضورش در فولاد بعد از جدایی از پرسپولیس را تکرار کند و در تراکتورسازی به دنبال این هدف است. تیمی که آنقدر هافبک درجه یک دارد که هر مهاجمی بتواند آنها را فقط در خواب ببیند. ساسان انصاری برای ستاره شدن در تراکتور فقط دو کار باید انجام بدهد. گل زدن و دایو نزدن.

گادوین منشا

بعد از مدتها یک ترانسفر میان سرخابی‌ها که حسابی غافلگیرمان کرد. منشا اگرچه بیش از دو فصل در لیگ برتر ایران بازی کرده اما همچنان برای استقلالی‌ها مثل هندوانه در بسته است. او شاید مهاجم درجه یک پیکان باشد و شاید مهاجم متوسط پرسپولیس. باید دید که مهاجم نیجریه‌ای در تفکرات شفر و در ترکیب این تیم چطور جواب خواهد داد. 

تیم منتخب نقل و انتقالات زمستانی