کدخبر: ۲۶۶۸۴۲ لینک کوتاه

قطر بدنبال برگزاری جام جهانی استثنایی +عکس

اقتصاد نیوز:پس از اعلام رسمی پروژه سرمایه گذاری مشترک قطر و فیفا، جام جهانی ۲۰۲۲ به صورت رسمی وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش اقتصاد نیوز،  دیروز برای اولین بار، هیات اجرایی جام جهانی 2022 در دوحه دور هم جمع شدند تا برای برگزاری اولین جام جهانی در جهان عرب، برنامه ریزی خود را آغاز کنند. پروژه جدیدی که از دیروز آغاز به کار کرده، بنا را بر تقویت و گسترش کمیته برگزاری و میراث که در سال 2010 پس از اعطای حق میزبانی به قطر تشکیل شد، گذاشته است. این کمیته با بهره گیری از تخصص فیفا در برگزاری رقابت های مختلف، سعی دارد رقابت های جام جهانی 2022 را به نحوی برگزار کند که تجربه ای استثنایی برای هواداران و بازیکنان حاضر در این رقابت ها رقم بخورد.


در حالی که کمیته پروژه مشترک تلاش بر برگزاری رقابت ها دارد، کمیته برگزاری و میراث ( SC ) تلاش می‌کند که زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری رقابت ها تامین کند.

حسن ال توادی، به عنوان دبیر کل کمیته SC، همزمان ریاست پروژه مشترک را برعهده خواهد داشت. او در این رابطه گفت:" چینش این پروژه مشترک در زمانی که از لحاظ استراتژیک برای جام جهانی قطر بسیار اهمیت خواهد داشت، به تکمیل زیر ساخت‌ها از جمله استادیوم ها، زمین تمرینات و ... کمک خواهد کرد و توجه خود را به ساخت تجربه ای بی نظیر برای هواداران و بازیکنان در قطر معطوف کرده است. من مطمئنم که با بهره گیری از تجربه فیفا در برگزاری رقابت ها و همینطور تجربه تاکتیکی ما و 9 سالی که سخت تلاش و سرمایه گذاری کردیم، اولین جام جهانی در جهان عرب به بهترین جام جهانی تبدیل خواهد شد."

ناصر الخاطر، رئیس کمیته آمادگی رقابت‌ها و مدیر اجرایی پروژه مشترک نیز گفت:" پروژه جام جهانی قطر وارد فاز آخر خود خواهد شد و ما خوشحالیم که اعلام کنیم این پروژه سعی دارد بهترین برنامه های ممکن را برای 2022 آماده کند. در کمتر از 4 سال آینده، ما از تیم‌های شرکت کننده و 9 میلیون هوادار برای یک رقابت ورزشی استقبال خواهیم کرد. ما مطمئنیم که شرایطی را رقم خواهیم زد که تا به حال در هیچ رقابتی کسی شاهد آن نبوده است. من به همکاری مشترک با فیفا در این پروژه خوشبین هستم."

کمیته پروژه مشترک متشکل از دبیر فاطما سامورا، دبیر کل فیفا، دو معاون امور خارجه فیفا یعنی زنومیر بوبان و الاسدایر، کولین اسمیت، رئیس برگزاری رقابت های فیفا، امیلیو گارسیا سیلورو، افسر ارشد حقوقی در کنار التوادی، الخاطر و یاسر الجمال، نایب رئیس فنی فدراسیون قطر و سعود ال محندی، نایب رئیس فدراسیون قطر خواهد بود.

 

سامورا، دبیر کل فیفا در این رابطه گفت:" امروز گام بزرگی برای سازمان دهی به بزرگترین رقابت ورزشی جهان برداشتیم. این پروژه با دیدگاه‌های ریاست فیفا و همکاران قطری همسوست و سعی داریم از هرگونه نقص جلوگیری کنیم. من مطمئنم که با برنامه ریزی که داشتیم، دست در دست همدیگر می‌توانیم همکاری خوبی با قطری ها داشته باشیم تا جام جهانی 2022، برای میلیاردها فوتبال دوست در سراسر جهان، جامی استثنایی باشد."

 


اسمیت نیز گفت:" رشد و پیچیدگی دائمی جام جهانی به دخالت یکپارچه کشور میزبان در تمامی زمینه ها نیاز دارد و ما در این همکاری مشترک، سعی داریم تمامی نیازها را برطرف کرده و جام جهانی استثنایی برای 2022 برگزار کنیم."