کدخبر: ۲۶۷۲۲۲ لینک کوتاه

درخواست کمک رهبر مخالفان ونزوئلا از پاپ

خوان گوآیدو از پاپ فرانسیس و سایر مقامات سیاسی خواست به منظور انتقال دولت و برگزاری آزادانه انتخابات در ونزوئلا با وی همکاری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری شبکه العالم نوشت، خوان گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا از پاپ فرانسیس و سایر مقامات سیاسی خواست به منظور انتقال دولت و برگزاری آزادانه انتخابات در ونزوئلا با وی همکاری کنند.

بر این اساس، گوایدو در مصاحبه با شبکه خبری اسکای24 ایتالیا، ضمن دعوت از پاپ به ونزوئلا از وی خواست تا به منظور انتقال دولت و برگزاری انتخابات با او همکاری کند.

گوایدو برعکس نیکلاس مادورو، رییس جمهور قانونی ونزوئلا هیچگونه درخواستی از پاپ برای میانجیگری نکرد و از نظر ناظران نیز این احتمال بسیار کم است. به هرحال تاکنون هیچ خبری حاکی از درخواست گوآیدو برای میانجیگری پاپ در بحران ونزوئلا گزارش نشده است چرا که گوآیدو، مادورو را به عنوان طرف گفتگو قبول ندارد.

گوآیدو همچنین مسئولیت کشتار و خونریزی در ونزوئلا را با کسی دانست که ساختمان ریاست جمهوری را اشغال کرده است.

مدیر موقت دفتر مطبوعاتی واتیکان نیز ضمن اشاره به عدم ورود پاپ به مسائل داخلی ونزوئلا، هر گونه میانجیگری از جانب پاپ را منوط به درخواست طرفین ونزوئلایی و همچنین بررسی وجود شرایط مناسب کرد.