کدخبر: ۲۶۷۲۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتشار تصویر ناوشکن آمریکا در بسفر خشم ترک‌ها را برانگیخت

انتشار تصویر ناوشکن آمریکا در بسفر خشم ترک‌ها را برانگیخت

اقتصادنیوز؛ نیروی دریای آمریکا عکسی از حضور کشتی جنگی این کشور در تنگه بسفر ترکیه را در توییتر خود منتشر کرد که خشم ترک ها را نسبت به دست داشتن واشنگتن در کودتای نافرجام این کشور در سال ۲۰۱۶ را برانگیخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سیاسیون و روزنامه نگاران نزدیک به دولت ترکیه پس از اینکه نیروی دریایی آمریکا عکسی را در حساب رسمی توییتری خود منتشر کرد که از حضور یکی از کشتی های جنگی آمریکا در تنگه بسفر این کشور حکایت داشت، خشمگین شدند. 

این تصویر از کشتی جنگی آمریکا موسوم به «دونالدکوک» بود که از تنگه بسفر برای اجرای عملیات امنیتی در دریای سیاه در ژانویه گذشته عبور می کرد، حکایت داشت.

براساس این گزارش این تفسیر ساده از این عکس برای بسیاری قانع کننده بود اما بسیاری از کاربران سرشناس شبکه اجتماعی در ترکیه قانع نشده و احساس کردند که انگیزه پنهانی در پشت پرده آن وجود دارد.

«اوتکو ریهان» دبیر کل حزب چپ گرای ملی گفت این تصویر از روی عمد انتخاب شده که تلاش برای کودتا در ترکیه در سال 2016 را یاد آوری می کند.

ترکیه فتح الله گولن واعظ ترک مقیم آمریکا را متهم به دست داشتن در کودتای نافرجام 2016 در این کشور می کند.

«یوسف کابلان» نویسنده روزنامه ینی شفق نیز گفت این دومین اقدام شنیع آمریکا در هفته های گذشته است پس از اینکه مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا تصویر نقشه ای را منتشر کرد که دارای اشتباهات زیادی بود و مرزهای غیر دقیق آن ترکیه را به دو قسمت تقسیم کرده بود.