کدخبر: ۲۶۷۲۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیحات مراکش درباره خبر احضار سفرای این کشور از عربستان و امارات

اقتصادنیوز؛ وزیر خارجه مراکش اخبار منتشر شده درباره اینکه رباط سفرای خود را از کشورهای عربستان و امارات فراخوانده، تکذیب کرده و این خبرها را بی‌اساس خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش اظهار کرد: این خبر بی‌اساس است و از سوی مسئولی منتشر نشده است، سابقه دستگاه دیپلماسی مراکش نشان می‌دهد رباط موضعگیری‌های خود را از طریق رسانه‌های خود و نه یک خبرگزاری آمریکایی منتشر می‌دهد.

مراکش

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از برخی مسئولان دولتی اعلام کرده بود که مراکش از ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان خارج شده است.

همچنین این دو مسئول گفتند، مراکش دیگر در اقدامات نظامی یا نشست‌های وزارتی کشورهای عضو این ائتلاف شرکت نمی‌کند.

آسوشیتدپرس همچنین اعلام کرده بود که مراکش سفیر خود در عربستان را برای رایزنی فراخوانده است.

همچنین رسانه‌های داخلی مراکش امروز (شنبه) خبر احضار محمد آیت وعلی، سفیر مراکش در امارات جهت رایزنی را اعلام و تاکید کردند، استعفای سفیر پس از بالا گرفتن تنش‌ها میان مراکش و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس انجام شد.

همچنین این رسانه‌ها تاکید کردند، استعفای مصطفی المنصوری، سفیر مراکش در عربستان در اعتراض به فیلم مستندی بود که شبکه العربیه نزدیک به خاندان حاکم در عربستان علیه تمامیت ارضی مراکش منتشر کرد. این مستند درباره صحرای مورد اختلاف مراکش و جبهه پولیساریو بود.