کدخبر: ۲۶۷۳۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نیاز کشور به  1200 پایگاه امداد و نجات

نیاز کشور به ۱۲۰۰ پایگاه امداد و نجات

اقتصادنیوز: معاون بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر گفت: کشور بر اساس استانداردهای موجود به هزار و ۲۰۰ پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای نیاز دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حسن صفاریه عصر یکشنبه در مراسم افتتاح داروخانه تک‌نسخه‌ای هلال‌احمر استان البرز، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه افزایش و تقویت قدرت پاسخگویی به بیماران ازجمله اهداف سازمان هلال‌احمر است، اظهار کرد: افتتاح این داروخانه بسیاری از مشکلات شهر کرج را حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با این افتتاح ظرفیت پذیرش داروخانه‌ها به دو برابر افزایش پیدا می‌کند، گفت: ۱۸ دستگاه موتور تریل و چهار دستگاه موتور چهارچرخ به ناوگان هلال‌احمر البرز اضافه شد.

معاون بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: افزایش این ناوگان باعث رشد سرعت، کیفیت و کمیت خدمت‌رسانی می‌شود و مأموریت‌ها با سرعت هرچه‌تمام‌تر انجام می‌شود.

صفاریه با بیان این مطلب که پروژه‌های زیادی را در سطح کشور در ایام دهه فجر افتتاح کردیم، افزود: تمامی این پروژه‌ها در راستای تقویت پاسخگویی هلال‌احمر به مردم است.

وی گفت: تعداد پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای ما در کشور ۵۵۷ پایگاه است که بر اساس استاندارد باید به هزار و ۲۰۰ پایگاه برسد.

معاون بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه پایگاه‌های امداد و نجات هزینه‌های زیادی برای ما دارد، افزود: زمین را خیرین اهدا کنند و ساخت را مسئولان بر عهده بگیرند و ما هم هزینه نیروی انسانی، تجهیز و نگهداری را می‌دهیم.

صفاریه با بیان این نکته که البرز به‌واسطه نزدیکی به پایتخت معین استان تهران است، بیان کرد: البرز به دلیل قرار گرفتن بین خطوط مواصلاتی موردتوجه خاص است.