کدخبر: ۲۶۸۱۹۴ لینک کوتاه

ادعای جدید رژیم صهیونیستی؛

ایران با تولید بمب هسته‌ای تنها ۲ سال فاصله دارد

اقتصادنیوز: دایره جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی که به تازگی منتشر شد، ادعا کرد که ایران در صورت از سرگیری برنامه هسته ای خود قادر است سلاح هسته ای تولید نماید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اسپوتنیک نوشت، دایره جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، ادعا کرد که ایران در صورت ازسرگیری برنامه هسته ای خود، قادر خواهد بود سلاح هسته ای تولید نماید!

با این وجود، گزارش مذکور در تأیید اظهارات مقامات واشنگتن به صراحت اعلام کرد که ایران کاملاً به مفاد مندرج در برجام پایبند بوده است.

این گزارش ارائه شده از سوی دایره جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی با تمرکز ویژه بر ایران ادعا می کند که «برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران تا زمان انعقاد توافق برجام در سال ۲۰۱۵ به قدر کفایت توسعه یافته بود و [از این رو] ایران قادر است که ظرف تنها دو سال به سلاح هسته ای دست یابد!»

این گزارش همچنین اذعان می کند که ایران به تعهدات خود ذیل برجام کاملاً پایبند بوده است.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ماه مه سال گذشته (۲۰۱۸) خروج آمریکا از توافق برجام را بطور رسمی اعلام کرد و در توجیه این خروج مدعی شد که ایران بیش از میزان مجاز به غنی سازی اورانیوم- ۲۳۵ مبادرت کرده است.

به موازات خروج آمریکا از این توافق مهم تاریخی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با بهره گیری از فضای بوجود آمده اتهاماتی مشابه علیه ایران مطرح کرد که با گزارشهای «آژانس بین المللی انرژی اتمی» مبنی بر پایبندی کامل ایران به مفاد برجام، در تناقض آشکار قرار داشت.

این در حالی است که سایر امضاکنندگان برجام- بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و اتحادیه اروپا- همچنان به برجام پایبند بوده و ادعاهای واشنگتن در مورد نقض این توافق از سوی ایران را به شدت رد می کنند.