کدخبر: ۲۶۹۲۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هیچ اصلاح‌طلبی در مجلس موافق استیضاح رییس جمهور نیست

کواکبیان:

هیچ اصلاح‌طلبی در مجلس موافق استیضاح رییس جمهور نیست

اقتصادنیوز؛ مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: هیچ اصلاح‌طلبی در مجلس موافق استیضاح رییس جمهور نیست، ما رشیدتر از آن هستیم که استیضاح را امضا کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در تذکری گفت: برخی ها برای استیضاح رییس جمهور امضا جمع کرده اند، گفته اند که برخی اصلاح طلبان آن را امضا کرده اند، من می خواهم تکذیب کنم، هیچ اصلاح طلبی در مجلس موافق استیضاح رییس جمهور نیست.

وی ادامه داد: ما بسیار رشیدتر از آن هستیم که استیضاح را امضا کنیم.

مصطفی کواکبیان

در این راست مجتبی ذوالنوری نماینده قم در تذکری در مورد صحبت های کواکبیان گفت: قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس به نمایندگان حق داده که رییس جمهور را با ذکر دلایل استیضاح کنند.

آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

وی افزود: تعدادی از همکاران به تشخیص رسیدند با توجه به وضعیت و مشکلات موجود،که هر جا می روید جوابی برای سفره خالی مردم، فساد، آسیب های اجتماعی، بیکاری و قاچاق این طرح استیضاح را امضا کنند.

وی گفت: مردم از ما جواب می خواهند که ما جواب نداریم، قانون می گوید در این مواقع می توانیم سوال یا استیضاح کنیم.

ذوالنوری اظهار داشت: جمله کواکبیان این بود که "کسانی گفته اند تعدادی از اصلاح طلبان موافق استیضاح رییس جمهور هستند، هیچ اصلاح طلبی در استیضاح رییس جمهور شرکت نمی کند و ما رشید تر از آنیم که این کار را کنیم"یعنی کسانی که امضا کردند، غیر رشید هستند این توهین آمیز و کنایه آمیز است.

وی تصریح کرد: این که کار ما عاقلانه یا غیرعاقلانه است مردم قضاوت می کنند و قانون این حق را به ما داده است، وانگهی آیا آقای کواکبیان سخنگوی اصلاح طلبان است مگر خبر دارد که چند اصلاح طلب با من صحبت کردند و به من چه گفتند؟

وی گفت: واقعا ایشان تسلط دارد، لوح محفوظ خدمتشان است؟ همه مطالب را می داند؟ اشکالی ندارد ما می گوییم کسانی که از دولت حمایت کرده اند، هنوز پای دولت هستند خدا خیرشان بدهد، کمک کنند ولی باید پاسخگو باشند.

ذوالنوری اظهار داشت: چرا کواکبیان به ما که این طرح استیضاح را تدوین کردیم یا به اصلاح طلبانی که غیر مستقیم این موضوع را دنبال کرده اند، توهین کرده است.

وی تصریح کرد: من که استیضاح رییس جمهور را انجام دادم افتخار می کنم، مجلس باید پاسخگو باشد، مردم چگونه دادشان را بگویند.