کدخبر: ۲۶۹۳۹۸ لینک کوتاه

انتقاد تند نماینده اصولگرا به روحانی درباره اف‌ای‌تی‌اف: او از پاسخگویی فرار می‌کند

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تحریم های ثانویه فراتر از FATF است و با تصویب آن، صرفاً باید تعهدات جدیدی دهیم اما هیچ سودی برای کشور ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید حسین نقوی حسینی، در واکنش به اظهارات اخیر واعظی مبنی بر اینکه اگر لوایح FATF در مجمع تصویب نشود خودشان باید پاسخگوی مردم باشند، گفت: حال که برجام را مجلس تصویب و شورای نگهبان و مجمع هم تائید کردند و اجرا شد اما هیچ سودی برای ملت ایران نداشت، چه کسی پاسخگو است؟ آیا آقای واعظی، روحانی یا ظریف پاسخگوی عدم تحقق وعده هایشان درباره برجام هستند؟

وی با اشاره به اینکه دولتمردان همان استدلال هایی را که در زمان تصویب برجام مطرح کردند، امروز هم تکرار می کنند، افزود: آقایان مردم را می ترسانند که ایران در صورت عدم تصویب لوایح FATF در بلک لیست FATF می رود که سوال ما از آنان این است که حالا که در بلک لیست نیستیم، چه سودی برای ما داشته است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بهتر است ما واقع گرا باشیم و توجه داشته باشیم که تحریم های ثانویه فراتر از FATFT ،CFT و «پالرمو» است و با عضویت ایران در FATF به جز آنکه مجموعه ای از تعهدات دیگر بدهیم، هیچ سود دیگری برای کشورمان ندارد.

همه دارایی «روحانی» بهبود مناسبات بین المللی است

نقوی حسینی با بیان اینکه در شرایط فعلی عقلانی نیست که تعهدات جدیدی را بپذیریم، تصریح کرد: البته دولت حق دارد که برای تصویب لوایح FATF تلاش کند، چرا که همه دارایی آقای روحانی بهبود مناسبات بین المللی است که نتوانسته آن را هم محقق کند و در این ۶ سال جز خراب کردن، هیچ کاری نکرده است و تنها جایی که می تواند مانور دهد، بهبود روابط بین المللی است که این موضوع هم در حال به فنا رفتن است و تلاش می کند که آن را حفظ کند.

روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند

وی با اشاره به عدم حضور رئیس جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح FATF اظهارداشت: این مسئله حاکی از فرار رئیس جمهور از پاسخگویی و از زیر بار مسئولیت است و وی باید در همه جلسات حضور پیدا کرده و استدلال های خود را مطرح کند.

نقوی حسینی گفت: آقایان که علاقه زیادی هم به غرب دارند، بهتر است به اصول دموکراسی اعتقاد داشته باشند.