انتشار ابلاغیه‌ای در مصر برای بازداشت البرادعی

کدخبر: 269533
اقتصادنیوز : یک وکیل مدافع در دادگاه فرجام و قانون اساسی مصر ابلاغیه‌ای را به دادستان کل مصر علیه محمد البرادعی به اتهام "تحریک علیه دولت مصر" تقدیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این ابلاغیه که طارق محمود، وکیل مدافع در دادگاه فرجام و دادگاه عالی قانون اساسی ارائه داده است،‌ آمده که البرادعی اخبار دروغی را منتشر کرده و نهادهای دولت مصر را با دروغ‌های ساختگی متهم کرده است تا به وجهه آنها در محافل بین المللی لطمه وارد کند.

محمود در ابلاغیه خود اعلام کرد، البرادعی که در حال حاضر در اتریش به سر می‌برد و بین کشورهای اروپایی در رفت و آمد است، روشی متخاصم علیه دولت مصر و شهروندانش در پیش گرفته و از نهادهای مطبوعاتی خود برای اهانت به دولت مصر سوء استفاده می‌کند.

محمود خواهان تحقیقات فوری و قرار دادن نام البرادعی در فهرست‌ افراد تحت پیگرد در صورت ورودش به مصر و بازداشت وی و و ابلاغ به اینترپل برای بازداشت او و تحویلش به نهادهای مصری و محاکمه هر چه سریع‌تر وی شد.

پیشتر البرادعی، سیاستمدار مصری و رئیس پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از رئیس جمهوری کشورش خواست تا در خصوص اصلاحات انجام شده قانون اساسی از همتای موریتانیایی‌اش پیروی کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما