کدخبر: ۲۶۹۵۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افسر آمریکایی به اتهام برنامه ریزی حمله تروریستی بازداشت شد

اقتصاد نیوز: مقام های آمریکایی یکی افسر گارد ساحلی این کشور را به اتهام نگه داری سلاح و برنامه ریزی برای یک حمله گسترده بازداشت کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ «کریستوفر پال هاسون» که در «مریلند» زندگی می کند و در واشنگتن مامور به خدمت شده است، به اتهام نگه داری سلاح و موادمخدر بازداشت شده است اما به گفته دادستان ها این اتهامات تنها «نوک کوه یخ» است.

دادستان ها گفته اند که وی خود را یک ملی گرای سفید معرفی کرده و محموله ای از تسلیحات با هدف «قتل شهروندان بی گناه در یک مقیاس بی سابقه» جمع آوری کرده بود. 

مقام های قضایی اعلام کردند در رایانه هاسون فایل هایی پیدا شده که گفته می شود طرح هایی برای هدف قراردادن اعضای کنگره و چهره های رسانه ای بوده و هدف از آن ایجاد «وطن سفید» بوده است.

دادستان ها هاسون را یک «تروریست داخلی» معرفی کردند که ژوئن 2017 در پیش نویس ایمیلی نوشته بود: در آرزوی یافتن راهی هستم که بتوانم آخرین انسان روی کره زمین را هم بکشم. تصور می کنم طاعون موفقیت آمیزترین راه حل خواهد بود اما نمی دانم از کجا سیاه زخم، سم غذایی حاد و یا آنفلوآنزای اسپانیایی پیدا کنم. اما در هرحال چیزی پیدا خواهم کرد.