کدخبر: ۲۶۹۶۸۹ لینک کوتاه

پمپئو: دستاورد نشست ورشو گفتگو اعراب با اسرائیل بود

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا، گفت وگوی برخی کشورهای عربی را با نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای آنچه که او ثبات منطقه نامید، دستاورد نشست ورشو دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مایک پمپئو روز پنج شنبه در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز بیزینس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در نشست ورشو توانستید برای مقابله با ایران به جمع بندی برسید، این مطلب را مطرح کرد.

وی ادامه داد: هنگامی که از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی، امارات و بحرین بپرسید که بزرگترین تهدید برای مردمشان چیست، بسیار روشن است که می گویند جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: این یک هماورد تاریخی بود که کشورهای عربی و نخست وزیر اسرائیل همگی با هم در مورد نحوه حفظ امنیت مردم خود و ثبات منطقه گفت و گو کردند.

پمپئو با بیان اینکه آمریکا منافع عمیقی در ثبات خاورمیانه دارد، اظهار کرد: ایران برای ما و متحدانمان خطر دارد و هر روز اسرائیل را تهدید می کند. من بسیار امیدوارم که اکنون با تداوم این پایه های ایجاد شده، جمهوری اسلامی ایران را به عقب برانیم که اکنون 40 سال است منطقه را در معرض تهدید بزرگی قرار داده است.

آمریکا بر خلاف تبلیغات وسیع خود، نتوانست کشورهای جهان را علیه جمهوری اسلامی ایران گرد هم آورد و وزیر خارجه آمریکا هم دراین گفت و گو تنها به سه کشور عربی و رژیم صهیونیستی که پیش از این هم در توطئه آفرینی علیه ایران متحد بودند، اشاره می کند.