کدخبر: ۲۶۹۸۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
فروغ علایی؛ عکاس «دنیای اقتصاد» در بین برترین‌های جایزه «ورلد پرس فوتو»

فروغ علایی؛ عکاس «دنیای اقتصاد» در بین برترین‌های جایزه «ورلد پرس فوتو»

اقتصادنیوز : دو عکاس ایرانی به جمع نامزدهای مسابقات ورلد پرس فوتو ۲۰۱۹ راه یافتند. آثار فروغ علایی و عنایت اسدی امسال توانست از حدود ۸۰هزار عکس ارسالی به جمع نامزدهای نهایی برسد.

به گزارش اقتصادنیوز ۴۳ عکاس از ۲۵ کشور نامزد این مسابقه شده‌اند و ‌عکاسان در هشت حوزه مختلف با هم رقابت کرده‌اند. نام عنایت اسدی در حوزه تک‌عکس مسائل روز به‌عنوان نامزد اعلام شده است. عکس او دو پناهنده افغان را در انتظار برای انتقال از مرز شرقی عراق به تصویر می‌کشد.

عکاس «دنیای اقتصاد» در بین برترین‌های جایزه «ورلد پرس فوتو»

فروغ علایی نیز به‌عنوان نامزد در بخش مجموعه عکس داستان ورزشی انتخاب شده ‌است. او در مجموعه عکس‌های خود زنانی را به تصویر می‌کشد که امکان ورود به استادیوم فوتبال را ندارند. البته این مجموعه هم شور و هیجان زنانی را که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ وارد ورزشگاه شدند به تصویر می‌کشد و هم دخترانی را که اجازه ورود به ورزشگاه نداشتند و با گریم‌های مردانه خود را به داخل ورزشگاه رسانده‌اند. علایی، عکاس روزنامه «دنیای‌اقتصاد» است و در این رسانه فعالیت می‌کند. برندگان ۱۲ و ۱۳ آوریل ۲۰۱۹ یعنی اواخر فروردین ماه سال آینده در هلند و با حضور تمامی نامزدها معرفی خواهند شد.