کدخبر: ۲۶۹۸۸۹ لینک کوتاه

نماینده بوشهر: بودجه را زودتر تعیین تکلیف کنیم، مسائل مهمتری مثل اقتصاد داریم

اقتصادنیوز: نماینده مردم بوشهر در مجلس با انتقاد از ارائه پیشنهادهای زیاد نمایندگان در جریان بررسی بودجه گفت: نمایندگان زمان مجلس را برای طرح پیشنهادات مکرر هدر ندهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبدالحمید خدری در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس در تذکری گفت: طبق تبصره ۱ ماده ۸۲ آئین نامه داخلی مجلس در جلسات علنی، باید صرفاً پیشنهاداتی مطرح شود که توسط نمایندگان و کمیسیون‌ها در زمان مقرر دریافت و به چاپ رسیده باشد و با قانون برنامه مغایرت نداشته باشد.

وی افزود: سال گذشته که منابع ما مشخص بود و روزانه سه میلیون بشکه نفت فروش داشتیم، همه دیدیم که وضعیت اقتصادی به کجا رسید اما شرایط اقتصادی سال آینده به مراتب سخت‌تر است.

نماینده مردم بوشهر ادامه داد: یکی از دوستان حدود ۲۲ دقیقه از زمان مجلس را گرفت و پیشنهادی را مطرح کرد که فقط ۱۶ رأی آورد. کسانی که ادعا می‌کنند هر دقیقه مجلس هزینه زیادی می‌برد، آیا خدا را خوش می‌آید که زمان مجلس را برای طرح پیشنهادات مکرر خود هدر دهند؟

خدری گفت: ما باید هر چه سریع‌تر بودجه سال آینده را تعیین تکلیف کنیم تا به بررسی مسائل مهم‌تری چون اقتصاد کشور ورود کنیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما خیرخواهانه است و دوستان باید رعایت کنند.